Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Harri Kingo: on mõistlik mitte välistada uut koalitsiooni ja valitsust

-
06.06.2022
EKRE peab kaitsma nii rahvuskonservatiivseid väärtusi kui ka liberalsimi parimaid külgi. Pilt on illustratiivne.
© Mike Calamus

EKRE liige ja Tallinna volikogu saadik Harri Kingo leiab, et rahvuskonservatiivid peaksid ära kasutama iga võimaluse Eestile kasulik olla ja mitte lasta rahvusriiki lammutada.

“Ma usun end mõistvat EKRE ja Martin Helme positsiooni – mitte välistada ennast uuest võimalikust koalitsioonist ja võimalusel minna valitsusse. Ma ei näe selles mingit põhimõtete reetmist või EKRE kannapööret, nagu mõni on jõudnud juba kuulutada.

Asi on pragmaatiline. Riik ja rahvas on sedavõrd raskes seisus, et tuleb kasutada igat vähimatki võimalust uus halb ära hoida ja püüda teha midagi, mis on kasulik riigile ning rahvale.

Keeldumine valitsusse minemast ja jäämine opositsiooni ei anna EKRE-le reaalseid tegude tegemise võimalusi. Võimalused midagi head ära teha, vajadusel aga midagi halba takistada tekivad vaid valitsuses olles.

Kui peaks juhtuma, et EKRE saab valitsusse, siis ega EKRE-t mingi meelakkumine ees ei oota. Pigem lõputud selgitamised, vaidlemised ja surve all olemine. Aga see on siiski parem kui Riigikogu opositsioonis olles kriitilist häält teha ja õhku liigutada, olles reaalsest otsustamistelt välistatud.

Valimisteni on 9 kuud. On ka võimalus lasta uuel valitsusel, kui EKRE jaoks seal kohta pole, vaikselt edasi tiksuda. Ja uuel valitsusel Reformierakonna dikteeriritud poliitikat teostada. Olla valitsuse kriitik enne valimisi polegi enne saabuvaid valimisi see kõige halvem positsioon. Eriti kui arvestada, et Kaja Kallas jääb peaministriks ja jätkab oma senises stiilis.

Riik ja rahvas peavad siis veel 9 kuud paremaid aegu ootama. Ja lootma, et Reformierakonna juhitud uus valitsus nende 9 kuu jooksul mingite suuremate käkkidega hakkama ei saa. Sel juhul tuleb panustada EKRE edule Riigikogu valimistel.”