Harri Kingo: opositsioon on taas krokodillipisarais lumehelbeke

Arvamus,
- Updated
©Uued Uudised
Opositsioon on riigi elu ummikusse jooksutanud. Pilt on illustratiivne.

“Nii on täna ja nii on olnud lugematu arv kordi varem: tasub Helmetel rääkida otse ja selges eesti keeles, öelda välja midagi, mis opositsioonile ei meeldi, kuid mida mõistab igaüks, siis kohe on opositsioon murtud, solvunud, piinleb hingevaldudes, nõuab vabandamisi, algatab umbusaldamisi jne. jms. Ma ei kiida õigeks Helmete viimast sõnakasutust, sest kõike saab öelda ka korrektses vormis, kuid minu jaoks on öeldu sisu olulisem kui öeldu vorm. Kaks mõtet siinkohal.

Esiteks – täielikult on unustatud kõik see, mida opositsioon ise on varem öelnud Helmete, EKRE ja kogu koalitsiooni ning konservatiivsuse kohta – seda poleks nagu olemas olnudki. Aga öeldud on kõike, mis vähegi võimalik. Opositsioon on neid süüdistanud kõiges mõeldavas: hitlerlasteks, putinlasteks, natsideks, fašistideks, terroristideks olemises pluss veel lugematu hulk negatiivseid epiteete ja mõnitusi viisakamas vormis.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Lisan, et meie president on rahvusvahelises ajakirjanduses sõnaselgelt teatanud, et ta otse vihkab suurt hulka Eesti inimesi – EKRE-sse kuulujaid ja toetajaid. President kui opositsiooni juht on kogu EV valitsust nimetanud julgeolekuriskiks kogu riigile. Kartellimeedia on selliseid opositsiooni kampaaniaid alati otse taevani võimendanud.

Teiseks – Helmete sõnumi sisu oli, et USA valimisi on võltsitud. See oli Helmete saate tegelik teema ja tees. Sellele pole meie ajakirjandus ja opositsioon vähimatki tähelepanud pööranud. USA valimiste absoluutset seaduslikkust ja korrektsust võetaks kui tõestamist mittevajavat aksioomi. Selles ei kahelda ise ja seda ei tohi kahtluse alla seada keegi – kui kahtled, oled kohe paaria.

Niisiis, klammerdutakse taas püüdlikult öeldu vormi, valatakse võltspisaraid, millesse uputakse… aga jäetakse teadlikult öeldu sisu üldse analüüsimata.

Trumpi viimane säuts Twitteris oli: “I caught everyone!”

See võib tähendada, et Trumpil on ümberlükkamatud tõendid võltsimiste kohta ja kõik need, kes jõudsid juba juubeldada, Bidenit õnnitleda ja oma võitu tähistada, on omadega väga piinlikus ja raskes olukorras. Bideni võit võib saada USA demokraatidele nende kirstunaleaks.

Enne ohjeldamatut Trumpi ja meie koalitsiooni tampimist võiks meie opositsioon olla siiski nii tark ja ettenägelik, et ära oodata, mida on Trumpil öelda ja mis on Trumpil tagataskus. Ja mida ütlevad USA kohtuorganid. Neil on selles asjas viimane sõna, mitte meedial. Sest pole loota, et Trump lavalt lihtsalt nuttes ära jalutab. Tal on oma sõna asjade kohta öelda. Täna on esmaspäev – esimene tööpäev pärast valimisi ja näis, kas ja kuidas Trump seda kasutab.

Ma arvan, et opositsiooni tänased rõõmud Trumpi kaotuse üle on väga enneaegsed. Samuti arvan, et need teeseldud nördimused, solvumised, valulemised ja murdumised on lihtsalt katse juhtida tähelepanu kõrvale peateemalt – kas USA-s toimusid massilised võltsimised? Kas Biden sai oma koha ebaausalt?

Kui nii oli ja see osutub tõeks, siis pole ükski raske väljendumine Bideni aadressil kohatu. Maailma demokraatia kants ja selle demokraatia on porri tallatud. Kuid kõik oleneb nüüd sellest, millised kaardid selles mängus on Trumpil. Kas täna või lähiajal peaks ta need lauale panema. Meie lumehelbekeste opositsioon oma solvumispisarais võiks võiks need krokodillipisarad ära pühkida – ma ei usu neid pisaraid.

Ma pole ei Nostradamuse ega Vanga, seepärast ei ennusta ma midagi. Ma lihtsalt ootan ja vaatan, kuidas see globaalne mäng edasi läheb. Vara on arvata, et see ongi lõppenud.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused