Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Harri Kingo: rohepööre ja hinnatõusud. Põhjus ja tagajärg

-
09.09.2022
Kui peatada absurdne rohepööre, tulevad lahendused iseenesest. Pilt on illustratiivne.
© UU

“Ma imestan, et keegi peale EKRE ei räägi olukorrast elektriga üldisemalt. Koalitsioon ja meedia oleks nagu pimedusega löödud. Teles, raadios ja ajalehtedes jäädakse maksimaalselt arutlema, kellele ja kui palju toetusi jagada.

Ometi pole siin peaküsimus üldse selles, kuidas raha jagada, vaid sellise olukorra põhjuses – rohepöördes. See poliitiline ideoloogia on teema, mille üle arutleda. Ollakse unustanud, et pole vaja ravida haiguse sümptome, vaid põhjust.

On selge, et kogu selle elektrihinna meeletu tõusu taustaks ja põhjuseks on sundkorras läbiviidav rohepööre. Vaatamata sellele, et rohepöördest tingitud elektrihinna tõus hävitab meie ettevõtlust, nullib ära inimeste säästud ning toimesaamise võimalused, räägitakse poliitikute poolt ja meie punases meedias rohepöördest edasi kui meie ainsast teest tulevikku ja millestki väga heast. See valelik roheideoloogia on juba midagi tulevase ideaalse kommunismi sarnast, kuhu me kõik õnnelikena marsime, kui uskuda koalitsiooni ja meediat.

Kõik see on nii absurdne, et ma imestan mõlemate üle – nende üle, kes ikka veel seda rohepööret promovad ja nende üle, kes seda absurdset valetamist usuvad.

Absurdi näide lõik Ekspressi artiklist: “Kokkuhoid vähendab nõudlust, see omakorda tähendab väiksemat hinda. Ning aitab boonusena kaasa rohepöördele.”

Absurd selles lõigus on selles, et rohepööre tervikuna ongi meie hädade põhjus. Ekspress aga räägib kokkuhoiust, sest see aitab kaasa rohepöördele – meie hädade põhjusele! Nad ei saa ise kah aru, mida nad kirjutavad. Või nad siis valetavad väga oskamatult.

Rohepööre on põhjus, elektri hinna tõus on tagajärg. Me võiks selle lihtsa seose ükskord ometi endile selgeks saada ja ravida põhjust, mitte tagajärge. AIDS-i ei saa ravida haige vinnide pigistamisega.”