Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Harri Kingo: tuhandetest sõjapõgenikest on tervisekontrolli läbinud vaid murdosa

-
04.05.2022
Harri Kingo

70 päeva on kestnud sõda Ukrainas. Ja umbes sama kaua on meile saabunud ka põgenikud. EKRE aseesimees Mart Helme tõi mõni aeg tagasi seoses põgenikega välja ka ühe karmi ohuteguri. Nimelt saabuvad koos põgenikega meile ka haigused.

Nii koalitsioon kui liberaalse meedia läks selle peale otse pöördesse. Näis, nagu oleksid nende meelest kõik põgenikud haiguste suhtes immuunsed, lausa kuulikindlad. Mart Helmet taheti lausa Riigikogust välja visata! Algatati isegi vastav petitsioon! Hullumeelsus!

Arvud räägivad oma keelt. Kui Euroopas kannavad HIV-viirust 100 000-st inimesest kuus, siis Eesti on selles suhtes Euroopa tipus – meil on vastav number 25. Ukraina HIV-viiruse leviku näitaja on aga veel 25 korda kõrgem kui Eesti oma. Seda vaid ühest ohtlikust haigusest. Kahjuks on ohtlikke haigusi teisigi.

Mart Helme kartused olid igati põhjendatud. Meedia sopalaviin tema aadressil oli aga mõttetu. Kui mitte kuritegelik, sest õigustas meie rahva ohtu seadmist.

Tallinna linnavolikogu korra- ja tarbijakaitsekomisjoni hiljutisel istungil küsisin linna politsei kõrgelt ametnikult, kas saabuvatele põgenikele tehakse ka mingit tervisekontrolli? Vastus oli ebalev ja sellest võis välja lugeda, et praktiliselt mingit tervisekontrolli pole, ülevaade saabuvate põgenike tervisest puudub.

Täna lugesin lehest, et 1500 inimest kõikidest saabujatest on siiski kontrolli läbinud. Kena, aga kahjuks on see vaid murdosa neist, kes on tulnud. Ja Mart Helme hoiatus on aktuaalne ka täna.

Kaks mõtet selle jutu kokkuvõtteks.

Esiteks – meedia ja meediat suunav valitsus ei peaks iga EKRE väljaütlemise peale vallandama järjekordset hüsteeriakampaaniat. Seda enam, kui EKRE poolt tulevad hoiatused on sedavõrd tõsised.

Teiseks – sõjapõgenike tervisekontrolliga on vaja midagi väga tõsist ette võtta. Üle kahe kuu on põgenikke meie riiki tulnud, aga meil pole tegelikult seniajani mingit ülevaadet, milliseid haigusi tulijad põevad ja millist ohtu nad meie inimeste tervisele kujutavad.

 

Harri Kingo, EKRE

 

Loe lisaks:

https://epl.delfi.ee/artikkel/96558357/tervisekontrolli-on-labinud-ainult-1500-ukraina-sojapogenikku