Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Heino Märks Heiki Nabi juhtumist: kui tahad murda väikerahvast, hävita nende suurmehed

-
29.06.2021
Olümpiamängud
© Scanpix

EKRE-sse kuuluv endine maadlusjuht, kahekordne Eesti meister maadluses Heino Märks nendib Heiki Nabi dopingusaagast kirjutades, et kui tahad murda väikerahvast, hävita nende suurmehed ja veel parem, kui teed seda nende omade kätega.

Heino Märks kirjutab Eesti Päevalehes ilmunud arvamusloos: „Olles minevikus kaks aastat CISMi (Ülemaailmne Sõjaväespordinõukogu) distsiplinaarkomisjonis olnud, jääb mulle paljuski arusaamatuks Eesti kolleegide ja Eesti Aantidopingu käitumine antud kaasuses.

Esmalt ei oleks pidanud avalikkust pärast esimest halba analüütilist leidu infomeerima, rääkimata ajutisest võistluskeelust. Kuni B-proovi saatuse selginemiseni toimub kõik konfidentsiaalsel salastatuse tasemel. Informeeritakse vaid sportlast ja tema kodumaad halvast leiust.

Nüüd, kui tõendid ka pärast B-proovi jätavad võimaluse, et keelatud ainet tarvitati, on pärast selgituste ärakuulamist kolleegiumi otsustada, mis saab edasi. Antud kaasuses on esitatud täiendavad tõendid, mis võimaldavad järeldada, et saastumine oli juhuslik ja aine kogus ei viita teadlikule dopingu kasutamisele. Kaasatud on rahvusvaheliselt tunnustatud eksperdid. Varasemas praktikas käsitleti sellist olukorda sportlasele kasulikus suunas. Siit tulenevalt olin rohkem kui kindel, et Heiki Nabi võistleb vaatamata raskustele olümpial ja teeb seda hästi. See, mis juhtus, on nagu pang külma vett kraesse südatalvel.“

Avastatud ainest rääkides ütles Märks, et see on maadluse seisukohast sama vajalik, kui Jaak Joala CD auto tahavaatepeegli küljes rippumas, lootusega, et politsei radar ei näita kiirust.“

„Ma olen täiesti veendunud et CAS mõistab Heiki õigeks,“ lisab ta.