Helle-Moonika Helme: Eesti pole 30 aasta jooksul eesti keele õpetamisega venelastele hakkama saanud

Arvamus,
©Uued Uudised
Helle-Moonika Helme

Tartu Postimees kirjutab, kuidas ukrainlased õpivad hoolega eesti keelt ja Eesti meelt. EKRE poliitik Helle-Moonika Helme nendib aga, et paraku pole päris suur osa Ukrainast tulnuist ukraina emakeelega. Ja paljud neist ei oskagi ukraina keelt. Sest nad on venelased ja oskavad vaid vene keelt.

„Et korraldada neile eesti keele õpet läbi ukraina keele on sama, kui üritada kusagil maailmas Eestist läinud ja vene koolis käinud venelasele kohalikku keelt õpetada läbi eestikeelse õpiku…“ märgib Helme.

Ta kiidab algatust, aga fakt on siiski see, et suur osa siiatulnuist vajab eesti keele õppimist läbi vene keele.

„Sellega pole Eesti riik edukalt hakkama saada 30 aasta jooksul ja kõik need erakonnad, kes praegu suure suu ja kõva häälega räägivad eestikeelsest haridusest, on selles osalised ja pole mitte midagi siiani teinud,“ kommenteerib Helme. „Reformierakonna ja Isamaa poliitikud, kes praegu kõige kõvemini kisavad, on selle nutuse olukorra eest vastutavad! Mistõttu ei saa väga tõsiselt võtta seda propagandatrummi tagumist ja eesti keele pärast muretsemist.

Umbes 2000 vene inimest saab Eesti keele õpet igal aastal, kuid eelmine Kallase valitsus – ja ka praegune – tassib sisse 5000 uut inimest aastas (sõjapõgenikke arvestamata), põhiliselt slaavi keelt kõnelevat.

„See on tulekahju kustutamine bensiiniga. Ja siis koha peal õhku hüpata ja vastu rinda tagudes eestikeelsest haridusest rääkida… Tegelikkuses Eestit jõuliselt venestades,“ kirjutab Helme.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused