Helle-Moonika Helme: “Kõige küünilisem on see, et eesti lapsed peavad hakkama tegema seda tööd, mida Reformierakond 17 aastat ei teinud”

Arvamus,
©UU
Helle-Moonika Helme

Täna tuleb riigikogus hääletamisele Reformierakonna eestikeelse koolihariduse eelnõu, mis tegelikult on otsuse eelnõu, mis tähendab, et mingeid läbirääkimisi ega kaasamist ei toimu, muudatusettepanekuid keegi teha ei saa, ei ole läbi räägitud ei õpetajate ega lastevanematega, kirjutab EKRE liige Monika Helme.

„Kas lapsevanemad ja õpetajad ikka teavad, et selle eelnõu kohaselt hakkavad nende lapsed emakeelest olenemata õppima sunniviisiliselt ühes ühtluskoolis?“ küsib ta. „Kõik lapsed mingist koolipiirkonnast suunatakse lihtsalt ühte, neile ettenähtud kooli kokku! Ei ole selleks mingeid uusi haridusprogramme, ei ole ettevalmistatud õpetajaid… Mitte midagi ei ole.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ta lisab, et Reformierakond väristas just silmakirjalikult pead meie õpetajate järelkasvu küsimuses. Ja nüüd – sõidetakse õpetajatele sisse uue haridussüsteemi muudatusega, mis toob õpetajatele tohutult uusi ja senitundmatuid kohustusi ja probleeme lisaks olemasolevatele.

Helme: „Kõige küünilisem on see, et eesti lapsed peavad hakkama tegema seda tööd, mida Reformierakond 17 aastat võimul olles ei teinud – õpetama ja integreerima vene lapsi eestikeelsesse keelekeskkonda. Mis tähendab, et eesti lastel kaob pikapeale oma, eestikeelne keelekeskkond.“

Monika Helme lisab, et Eestis pakutav haridus olema riigikeeles, aga seda ei tohi teha meie endi laste ja meie kultuuri ja väikerahvuse säilimise arvelt.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused