Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Helle-Moonika Helme: meeste ja naiste kunstlik vastandamine poliitikas on lõhestav

16.02.2020
Helle-Moonika Helme
© UU

EKRE saadik Riigikogus Helle-Moonika Helme kirjutab oma Delfis avaldatu poliitkolumnis, et kuigi mõned naispoliitikud püüavad jätta muljet, et nad on meeste maailmas teine sort, pole tema kunagi seda tundnud. Pigem vastupidi.

Eelmise aasta lõpus tõusetus seoses ühele naispoliitikule tehtud inetu ähvardusega järjekordne diskussioon teemal, kas naispoliitikuid peaks kuidagi eriliselt kohtlema ja kas naistel on poliitikas kuidagi raskem toime tulla ja ennast poliitikuna maksma panna kui vastassoo esindajatel.

„Helistati ühest suuremast meediaväljaandest ka mulle ning paluti sel teemal kommentaari. Et kas mina olen tundnud, nagu oleks mul naisena poliitikas kuidagi raskem hakkama saada või kas ma olen tajunud, et meespoliitikud mind üleolevalt või halvasti kohtlevad?“ kirjutab Helme. „Paistis, et valmistasin viisakale ja kenale noorele naisajakirjanikule esialgu pisukese pettumuse, kui ütlesin, et absoluutselt mitte – tõtt öeldes olen mina kogu aeg tundnud, et mul on naisena poliitikas pigem mõningaid eeliseid ja võimalusi, mida meestel ei ole. Tuleb lihtsalt osata neid ära kasutada. Ja et ma tunnen ennast absoluutselt võrdsena ja pole kordagi kogenud mingit halvustamist ega alavääristamist.“

„Oma kogemusest võin kinnitada, et olles õppinud keskkoolis kolm aastat tüdrukute klassis (kirjandusklass, pehmed väärtused, humanitaaria), kehtivad naiste valitsetud maailmas samamoodi nähtused, mida me avalikkuses hukka oleme mõistnud: võimumängud, hierarhia, kiusamine ja manipulatsioon. Varjatumalt, aga tihtipeale seda õelamalt,“ kirjeldab Helme.

„Tegelikult on selline kunstlikult tekitatud meeste ja naiste vastandamine, eriti poliitikas, demokraatiale kordi ohtlikum! See on ühiskonda lõhestav ning viib fookuse ära sellelt, mis peaks olema meie kõigi tegelik eesmärk – ehk siis vastastikune lugupidamine ja väärikus!“ lisas ta.