Helle-Moonika Helme: meeste ja naiste kunstlik vastandamine poliitikas on lõhestav

Arvamus, Eesti,
- Updated
©UU
Helle-Moonika Helme

EKRE saadik Riigikogus Helle-Moonika Helme kirjutab oma Delfis avaldatu poliitkolumnis, et kuigi mõned naispoliitikud püüavad jätta muljet, et nad on meeste maailmas teine sort, pole tema kunagi seda tundnud. Pigem vastupidi.

Eelmise aasta lõpus tõusetus seoses ühele naispoliitikule tehtud inetu ähvardusega järjekordne diskussioon teemal, kas naispoliitikuid peaks kuidagi eriliselt kohtlema ja kas naistel on poliitikas kuidagi raskem toime tulla ja ennast poliitikuna maksma panna kui vastassoo esindajatel.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Helistati ühest suuremast meediaväljaandest ka mulle ning paluti sel teemal kommentaari. Et kas mina olen tundnud, nagu oleks mul naisena poliitikas kuidagi raskem hakkama saada või kas ma olen tajunud, et meespoliitikud mind üleolevalt või halvasti kohtlevad?“ kirjutab Helme. „Paistis, et valmistasin viisakale ja kenale noorele naisajakirjanikule esialgu pisukese pettumuse, kui ütlesin, et absoluutselt mitte – tõtt öeldes olen mina kogu aeg tundnud, et mul on naisena poliitikas pigem mõningaid eeliseid ja võimalusi, mida meestel ei ole. Tuleb lihtsalt osata neid ära kasutada. Ja et ma tunnen ennast absoluutselt võrdsena ja pole kordagi kogenud mingit halvustamist ega alavääristamist.“

„Oma kogemusest võin kinnitada, et olles õppinud keskkoolis kolm aastat tüdrukute klassis (kirjandusklass, pehmed väärtused, humanitaaria), kehtivad naiste valitsetud maailmas samamoodi nähtused, mida me avalikkuses hukka oleme mõistnud: võimumängud, hierarhia, kiusamine ja manipulatsioon. Varjatumalt, aga tihtipeale seda õelamalt,“ kirjeldab Helme.

„Tegelikult on selline kunstlikult tekitatud meeste ja naiste vastandamine, eriti poliitikas, demokraatiale kordi ohtlikum! See on ühiskonda lõhestav ning viib fookuse ära sellelt, mis peaks olema meie kõigi tegelik eesmärk – ehk siis vastastikune lugupidamine ja väärikus!“ lisas ta.

Kommentaarid

4 commentsOn Helle-Moonika Helme: meeste ja naiste kunstlik vastandamine poliitikas on lõhestav

 • Avatar

  Pseudoprobleem. JU siis pole mitte midagi teha, kui selle jaoks jätkub energiat.

 • Avatar

  See põhimõte peab kehtima ka nö tavaelus – hetkel on terve plejaad liikumisi mis just nimelt vastandavad.
  Ja kahjuks enamus naisi ka usub, et on üllas ja normaalne 8 kuni 10 päevas teha tööd kuskil firmas/tehases.
  Aga samas on lausa saadanast panustada kodus oma armastatud abikaasa ja laste heaks – vot see on orjus!!!
  Ei väida, et naiste roll on ainult kodu-köök-laps aga kui naine valib selle tee siis on see sama üllas kui
  võõra kapitalisti heaks rügada – kusjuures tasu on kordades parem pikam perspektiivis.
  Hetkel on aga meie majandussüsteem nii “peen häälestatud”, et ainult üksikud saavad seda omale lubada.
  Sellega käib ka loomulikult kaasas madal sündivus ja valge rassi välja suretamine aga see läheb juba teise teemasse…

 • Avatar

  Feministeerium on arvamusportaal mis ei kirjuta naiste õigusest vaid on selgelt vasakpoolne poliitiline propagandatoru, kuidas saab olla õigusriigis et antakse maksumaksja raha poliitilise propaganda heaks(60 0000€) Selle jama eest peaks lõppuks ikka keegi realselt vangi minema.

 • Avatar

  Peaks kehtima reegel et kui tegeled poliitikaga siis koheldakse kõiki võrdselt, muidu on see et oi ma olen naine mulle ei või midagi öelda, veel hullem kui pannakse laps poliitikaga tegelema(Greta), siis ei tohi keegi tema vasakäärmuslikku poliitikat kritiseerida sest kuidas sa ütled lapsele halvast. varsti ongi et pannakse igale poliitilisele liikumisele naine või laps etteotsa, et oleksa neid raskam kritiseerida.

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused