Henn Põlluaas: Aasta Ema tiitli eesmärk on näidata eeskuju!

Arvamus,
- Updated

Aasta Ema tiitli ümber puhkenud poleemika pole muud kui märk sellest, et traditsioonilise perekonna vastu sõdivad feministid püüavad meie ühiskonna norme ja ideaale üha aktiivsemalt ümber defineerida.

Niinimetatud naisõiguslased, kes esitasid avaliku protesti Aasta Ema statuudi vastu, mille kohaselt võib tiitli saada üksnes abielunaine, keelduvad aru saamast lihtsast asjast. Aasta Ema ei ole ometi spordivõistlus, kus võitja väljaselgitamiseks võetakse mõõtu, kes on laste nimel rohkem vett ja vilet näinud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

On täiesti selge, et üksikemade õlgadele langeb suurem koormus. On täiesti ilmne, et üksikemad rabavad nii ema kui ka isa eest. Selge on ka see, et ühiskond ei tohi üksikaemasid nende keerulises olukorras üksi jätta.

Ent Aasta Ema tiitli väärtus seisneb hoopis muus. Selle tiitli mõte on näidata eeskuju, panna paika järgimist vääriv ideaal. Ja sellest tulenevalt peaks etaloniks olema traditsiooniline perekond ja mitte üksikemadus.

Loomulikult võivad üksi lapsi kasvatavad naised olla väga head emad, kuid Aasta Ema valimise juurde kuulub lahutamatult perekonna ja abielustaatuse tunnustamine ning esiletoomine.

Kui võrdse kohtlemise volinik Liisa Pakosta leiab, et suhteseis ei näita vanemlikke oskusi, siis – ei peagi näitama. Küll aga näitab Aasta Ema suhteseis seda, millist peremudelit meie riik ja rahvas väärtustab. Emad ei peaks kasvatama oma lapsi üksi.

Tuletame meelde, et uuringute kohaselt toetab ligi 80 protsenti eesti avalikkusest traditsioonilist perekonnamudelit ja väärtusi ning ka meie põhiseadus sätestab, et perekond on riigi kaitse all.

Äärmusfeministide ja vasakliberaalsete ringkondade katsed muuta aasta ema valimise kriteeriume on käsitletavad rünnakuna traditsiooniliste perekonnaväärtuste ja abieluinstitutsiooni vastu.

Võime kindlad olla, et need rünnakud ei jää viimaseks. On igati ootuspärane, et pärast üleskutset kaotada Aasta Ema statuudist abielunõue, aktiveeruvad homoaktivistid ja küsivad: „Aga miks ei tule Aasta Ema mõnest lapsi kasvatavast lesbiperekonnast? Ka need emad näevad ju vaeva.“

Kahetsusväärne on president Kersti Kaljulaiu abieluinstitutsiooni mitteväärtustav seisukoht ja sotsiaaldemokraadist riigikogu esimehe Eiki Nestori nõusolek anda üle alternatiivset auhinda, sest ühiskond olevat muutunud. Nestor unustab ära, et pole olemas kusagil meist eespool edasi kappavat ühiskonda, millega meie – inimesed – peame sammu pidama. Meie ise olemegi see ühiskond, mis kehtestab oma väärtused ja normid. Kui ühiskond muutub, siis ikka meie endi otsuste ja tegevuse tulemusel.

Traditsiooniline perekond, kuhu kuuluvad ema, isa ja lapsed, on terve ja jätkusuutliku ühiskonna alus ja vundament. Perekond võimaldab lastel üles kasvada turvalises keskkonnas, kus neil on võimalik toetuda nii emale kui ka isale. Me peame seisma vastu katsetele traditsioonilistest väärtustest teerulliga üle sõita.

Henn Põlluaas,
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees

Seonduvad lood

2 commentsOn Henn Põlluaas: Aasta Ema tiitli eesmärk on näidata eeskuju!

 • Avatar

  Ideaal on ju kena, aga reaalsus paraku teine. Olgu siis (poliitiliselt korrektne) avaldaja nii kena ja lahendagu olukord – leidku kasvõi esmalt üles oma lapsed hüljanud isad ilma üksikemasid alandava ja koormava bürokraatiata ning solvavate ametniketa!

  Teiseks, kommenteerides tekstilõiku „ On täiesti selge, et üksikemade õlgadele langeb suurem koormus. On täiesti ilmne, et üksikemad rabavad nii ema kui ka isa eest. Selge on ka see, et ühiskond ei tohi üksikaemasid nende keerulises olukorras üksi jätta.” , võin oma päris pika elukogemuse pinnalt kinnitada (üksikema lapsena ja üksikema lapse vanaemana), et nn „ühiskond” pole kunagi hoolinud üksikemadest ja üksikema lastest, vastupidi sootuks! Näituseks üks üsna värske „hoolimisuudis” lingina:
  http://minupere.com/artiklid/sotsiaal/sotsiaalkaitseministri-joulusonum-uksikvanema-toetus-ei-touse/

  Kui siia lõppu lisada prowwa Oviiri avalik sõnamine „üksikema lapsele igaks jõuluks uus isa”, siis.. andke andeks! Teismelisena viskasin oma kodust välja sugulase, kes mu ema sünnipäevalauas üksikemadusele viidates solvas ja meie uksest tema enam sisse ei astunud.. Nii et jätke feminism ja radikaalsus siit „mängust” välja – taoline tõlgendus on kas elukauge või viitab poliitmängudele. Elik — võta üks part(ei) ja viska teist..

 • Avatar
  Mari Verner

  Arvasin, et enam hullemaks minna ei saa, aga ikka ei lõpeta…Kommunistid ( sots demokraadid+ LGBT liikumise eestvedajad ja toetajad) lõhestavad/lõhuvad sihipäraselt ja eesmärgikindlalt Eesti riiki. Sellele hullusele tuleb vastu seista ja lõplikult peatada – VALIMISTEL SOTSE JA NENDE KAASAJOOKSIKUID LIBERASTE /LGBT AGENDA TOETAJAID NING KOOSELUSEADUSE LÄBISURUJAID EI VALI! Need, kellele ei meeldi meie ühiskonnas valitsev loomulik mõttelaad, mis toetub traditsioonilisele peremudelile – isa, ema ja lapsed, võivad ju elamiseks valida riigi, kus nad ennast paremini tunnevad ja kandideerigu seal aasta ema või isa tiitlile. Sotsdemokraadid ja LGBT aktivistid võiksid lõpetada eesti ühiskonna lõhkumise ja eesti rahva lõhestamise ära – see on Eesti riigi ja rahva vastu suunatud kuritegelik käitumine.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused