Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Henn Põlluaas Eesti Päevalehele: Eesti huvide eest seismine ei ole julgeolekurisk

15.02.2020
Henn Põlluaas
© UU

Riigikogu esimees Henn Põlluaas kirjutab vastuseks Eesti Päevalehe juhtkirjale „Julgeolekuoht me riigikogu eesotsas”, kus väidetakse, et Eesti huvide eest seismine, Tartu rahulepingu kestmise toetamise ja 2014. aastal sõlmitud uue, loovutusliku piirilepingu vastustamine kujutavat endast julgeolekuohtu, et Eesti territoriaalse terviklikkuse ja õigusliku järjepidevuse eest seismine ei ole kõigi jaoks enam enesestmõistetav riiklik seisukoht.

„Ajaloolise järjepidevuse ja meie rahvuslike huvide üle parda heitmisest on ainult kukesamm Kremli versioonini ajaloolisest tõest,“ kirjutab Põlluaas.

„Tartu rahuleppe kestvuse ehk Eesti territoriaalse terviklikkuse toetamine on – vastupidiselt Eesti Päevalehe väidetule – meie julgeoleku üks nurgakive. Eesti on siiani kõikidel avalikel foorumitel ja rahvusvahelistes organisatsioonides seisnud Gruusia ja Ukraina territoriaalse terviklikkuse eest ning mõistnud hukka kõik Venemaa agressioonid ja teiste riikide alade okupeerimised ja annekteerimised,“ lisas ta. „Gruusiale ja Ukrainale kuuluvate alade annekteerimise ainus erinevus Eestile kuuluvate Petserimaa ja Narva taguste lade okupeerimise ja annekteerimise vahel on ajaline. Meil toimus kõik see lihtsalt aastakümneid varem. Tegemist on rahvusvahelise õiguse rikkumisega, ja nimetatud rikkumised on aegumatud.“

Ta lükkab ka ümber Eesti Päevalehe väite, nagu oleks ta välisminister Urmas Reinsaluga Eesti-Vene piirilepingu küsimuses erinevatel seisukohtadel.

Tänane koalitsioon on kokku leppinud, et Reformierakonna eestvedamisel sõlmitud piirilepingu ratifitseerimise osas edasi ei minda ning Tartu rahulepet kaitstes on Eesti julgeolek tugevam kui kunagi varem.