Henn Põlluaas: isegi paduliberaalne mudameedia võiks kord proovida Eesti eest seista

Arvamus,
- Updated
©Uued Uudised
Riigikogu esimees Henn Põlluaas.

Riigikogu esimees Henn Põlluaas kirjutab sotsiaalmeedias sellest, et kui on vaja valitsusele “ära teha”, ei hooli opositsioon ja massimeedia isegi riigi huvidest ehk võimalusest meie mainet kahjustanud rahapesuskandaalist reaalset kompensatsiooni saada. Või siis on neil midagi karta.

“Kelle huvides tegutsevad need, kes püüavad nurjata Eesti huvide eest seismist? Opositsioonimeelse meedia ja opositsiooni püüdlused tõstatada skandaali sellest, et rahandusminister Martin Helme palkas USA advokaadibüroo esindama meie huve, et Eesti saaks osa kahjutasust Danske Panga vastu tõstatatud rahapesuloos, on naeruväärsed ja totrad. Nagu ka nende laest võetud sisutud, seosetud ja vaid trükivärviga kokku liimitud “argumendid” mingist “huvide konfliktist” ja “võimalikest kahtlastest seostest”.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

USA-s suhtutakse võimalikku huvide konflikti äärmiselt tõsiselt ja rangelt ning see lõpeb advokaaditegevuse lõpetamise ja suurte kahjuhüvitistega. Mitte ükski sellise kaliibriga, eriti FBI endise direktori juhitav advokaadibüroo ei hakka nende jaoks nii väikese lepingu nimel enda olemasolu ja hiigeltrahvidega riskimagi.

Tegelikkuses kumab antud häbiväärsest ažiotaažist läbi hoopiski raevukas sallimatus tänase koalitsiooni vastu, soov kõigutada valitsust ning muidugi nende pikad ja karvased kõrvad, kes püüavad igal mõeldamatul moel takistada rahapesu uurimist ning enda seotuse ilmsikstulekut sellega. Ei ole vaja eriti suurt fantaasiat, et arvata, kes selle järjekordse demagoogilise ja valedest kubiseva rünnaku taga on või kellele see kasulik on.

Kui Eesti mainest rääkida, siis ei kahjusta seda mitte soov asjas selgust ja kahjunõuetest osa saada, vaid Reformierakonna ajal toimunud tohutu mastaapne rahapesu ise ning läbinähtavad püüded seda kinni mätsida ja takistada valitsust asjaga edasi minna.

Igat tõsiseltvõetavat inimest ajab selline järjekordne pastakast väljapunnitatud “skandaal” muidugi muigama, kuid minu meelest võiks isegi paduliberaalne mudameedia siiski aeg-ajalt Eesti huvide eest seista. Meil on ju küll ja küll, mida selle kahjutasuga ette võtta. Või ei hoolita oma raevus ja ärapanemistuhinas enam millestki?”

9 commentsOn Henn Põlluaas: isegi paduliberaalne mudameedia võiks kord proovida Eesti eest seista

 • Avatar

  Sama hala käib Trumpi poolt. 99% meediast on demokraatide mõju all. Krt võtaks, tuleb luua meediakanalid mis pakuvad ka teistsugust infi. Miks pole tööle pandud Tallinna TV? Kui pededele leitakse raha riigieelarvest siis miks ei või seda võtta TV kanali jäoks? Isegi Edkar sai sellest aru

  • Avatar
   Almar Glustsenko

   “Isegi Edgar sai sellest aru” … Kas sulle tundub, et tal muidu oli aju aral6igatud jalas? Kas vaatasid “Seenelkaigu” filmi viimast asjast kordust, kus Savisaare/Aadu Kagu naine utleb selge ja k6va haalega, et SIIN METSATUKAS POLE UHELGI SEENEL JALGA NOAGA ARA L6IGATUD. SEE ON 2012. AASTAL FILMITUD. JALG L6IGATI 2015 !?

   TVV mittehavitamise/ vabalevisse tagasi panemise kusimus tuleb pigem esitada Kesknadalasse. Kiigele ja K6lvartile vist. Aga seal seda teemat ilmselt ei kajastata. Ratas hoolitses selle eest, et isegi Kesknadala peatoimetaaja koht kaotati l6plikult. Enne anti lihtsalt Urmi Reindele kinga, sest ta ei allunud ulesostetava Keakerakonna uuele peavoolule.

   UuedUudised korjas poliitiliselt aravisatud paljud TTV saatejuhid kokku ju (Grazin, Raid, Boltowski). K6lvart muidugi ootab, et Maardu (maletatavsti) sotsid lahevad v6tavad Linterilt raha ja korjavad teise poole ules. Aga tundub, et nad ei ole nii 5.kolonn, nagu K6lvart, ja nad ei ole Eesti poliitikas, et ilmtingimata simmitseda.

   Trump on USA-s ikka juba aastakumneid niisugune eraldi meediabrand, et mingi Biden, demokraadid v6i CNN teda oma haleda ostushowga ule ei trumpa.

 • Avatar
  mudameediast

  Võiks vaadata, kes mudameediat juhivad. ERR nõukogus on kahe korraliku konservatiivi vastas mölak-vasaklaste võitlusrühm.; Randpere, Sotsinovski, Ladõnskaja ja vana savika-kesik Veidemann ise. Hõbemäest pole üldse aru saada, kes ta on. Konjunkturist ilmselt. Aga sellega ju asi ei piirdu. On veel miski nn Rahvusringhäälingu ühiskondlik nõukoda… sots H.Šein, vasakliberaal Ilmar Raag, sots Katri Raik ja veel mitu kahtlast tegelast (kelle täpsemat tausta ma lihtsalt ei viitsi praegu hakata uurima – pole minu palgatöö).
  Ja siis võib vaadata suurimate meediamajade omanike ja mõjutajate ringi.
  Need ringid tuleb lammutada, kui soovitakse üldse kuhugile jõuda.

 • Avatar
 • Avatar

  Kui ei suudeta võimul olles ennast kehtestada siis olete ikka äpud küll. Kas jäätegi halama?

  • Avatar

   Huvitav tõesti, et keegi nende eest ei seisa ja ise nad ei oska või on nad võimetud.

 • Avatar
  Tõnu Tõnso

  Arvamus, et “paduliberaalne mudameedia” võiks aegajalt Eesti huvide eest seista, näitab, et tegemist on naiivse arvajaga. Globalistlik liberalism on end määratlenud kõigi rahvusriikide surmavaenlasena; hetkel nad toetavad Euroopa Liitu kas siis föderaaalriigi või isegi kõike ette määrava unitaarriigina. Võitlus aina rohkem vasakpoolituvate globalistlike liberaalide ja konservatiivsete rahvuslaste vahel on võitlus elu ja surma peale. Vasakliberaalsus tähendab rahvuste hävitamist ja Orwelli “1984” stiilis juhitava globaalse pööbelmassi loomist.

 • Avatar
  Almar Glustsenko

  Henn. Isegi mitte Siim Kallasele v6iks olla ju selge, et euro siia poliitv6imustema laskmise jarel on suurte v66raste pankade uks peamisi ulesandeid nii vaikses riigis visata oma 6ngeots suuremate naaberriikide maksudest hoidujate suunas ja selle eest saadavate ulikasumite eest kohalikele parismaalastele v6imalikult vahem maksta.

  2011 aasta Eesti Panga paeval ma kusisin osakonnajuhatajatelt, et kas nad ei nae, et Luzhkovilt Kremli katte lainud Krediidipanga puhul on selge oht, et Kreml tahab Eestit ise oma raga laenudega uleujutada ja polliitkonksu otsa saada, nagu Saksamaa Rootsi pankade kaudu.Hiljem tuligi Krediidipangast odavaid laene nii, mis muhiseb. Uhistupanga Coopile andmisest ei maksa raakidagi. On olemas ju Finantsinspektsioon. Nad on palka saanud, aga keegi neist ei istu.

  Muidugi saavad pisiriikidest foderatiivsetesse riikidesse kadunud rahasaba kinni vaid sealsed kohalikud 6igurid, aga kas ei ole vaja konkreetsemaid skeeme enne avalikustada laiemalt? Tundub kuidagi sinnapoole tuurivat, nagu Lepassalu-Poolametsa raamatus “Kallase afaar”, kus Kallase tankist, advokaadiburoo omanik Aare Tark, saadeti varguse teemal New Yorki Citibanki peedistama, justkui see ei olnud vaid suvaline rahapesu ulekannete vahejaam. Mitte et see pank ei v6inuks olla teadlik, aga arestiga tuleb alustada sealt, kus varastatu juba on, mitte venitada tahtlikult kummi seal, kus seda enam ammu pole, millega iga uurja , vahemalt mitteametlikult, tavaliselt kursis on.

  FBI selli v6iks eeskatt ara kasutada pigem selle heaks, millest 14.05.2019 Patarei ees raakisime. Aga see eeladab ikkagi pigem eeskatt Eesti avalikkuse teavitamist konkreetselt toimunud rahapesuskeemist, sest muidu, kui FBI sell hakkab hakkab salaja Eestit krooni taastamiseks juutlast vabaks ostma, siis on Ref ja SDE veel hullema kisaga Valitsust laiali ajamas.

  Suurem (Eesti majandusega mittesuhestuv) rahapesu trahviraha hulk iseenesest ei tahenda Eesti ugrilale suuremat rahvusvabadust, sest Eesti ei vaja isetoimeks margatavalt senisest suuremat loodusressurssi ja poliitari m6istes meelitaks see raha kedagi hoopis senisest rohkem sposatosid (oligi ta juba platsis) ja hadarkovskeid-kasparoveid-troitskeid-hanga(Moskva neegreid) sisse ostma.

 • Avatar

  Refimaffia ainuke elumõte on täita EL unistused, hävitada rahvusriigid ja toppida oma maffia ja nende liikmete taskud rahvalt röövitud raha täis

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused