Henn Põlluaas: isegi paduliberaalne mudameedia võiks kord proovida Eesti eest seista

Arvamus,
- Updated
©Uued Uudised
Riigikogu esimees Henn Põlluaas.

Riigikogu esimees Henn Põlluaas kirjutab sotsiaalmeedias sellest, et kui on vaja valitsusele “ära teha”, ei hooli opositsioon ja massimeedia isegi riigi huvidest ehk võimalusest meie mainet kahjustanud rahapesuskandaalist reaalset kompensatsiooni saada. Või siis on neil midagi karta.

“Kelle huvides tegutsevad need, kes püüavad nurjata Eesti huvide eest seismist? Opositsioonimeelse meedia ja opositsiooni püüdlused tõstatada skandaali sellest, et rahandusminister Martin Helme palkas USA advokaadibüroo esindama meie huve, et Eesti saaks osa kahjutasust Danske Panga vastu tõstatatud rahapesuloos, on naeruväärsed ja totrad. Nagu ka nende laest võetud sisutud, seosetud ja vaid trükivärviga kokku liimitud “argumendid” mingist “huvide konfliktist” ja “võimalikest kahtlastest seostest”.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

USA-s suhtutakse võimalikku huvide konflikti äärmiselt tõsiselt ja rangelt ning see lõpeb advokaaditegevuse lõpetamise ja suurte kahjuhüvitistega. Mitte ükski sellise kaliibriga, eriti FBI endise direktori juhitav advokaadibüroo ei hakka nende jaoks nii väikese lepingu nimel enda olemasolu ja hiigeltrahvidega riskimagi.

Tegelikkuses kumab antud häbiväärsest ažiotaažist läbi hoopiski raevukas sallimatus tänase koalitsiooni vastu, soov kõigutada valitsust ning muidugi nende pikad ja karvased kõrvad, kes püüavad igal mõeldamatul moel takistada rahapesu uurimist ning enda seotuse ilmsikstulekut sellega. Ei ole vaja eriti suurt fantaasiat, et arvata, kes selle järjekordse demagoogilise ja valedest kubiseva rünnaku taga on või kellele see kasulik on.

Kui Eesti mainest rääkida, siis ei kahjusta seda mitte soov asjas selgust ja kahjunõuetest osa saada, vaid Reformierakonna ajal toimunud tohutu mastaapne rahapesu ise ning läbinähtavad püüded seda kinni mätsida ja takistada valitsust asjaga edasi minna.

Igat tõsiseltvõetavat inimest ajab selline järjekordne pastakast väljapunnitatud “skandaal” muidugi muigama, kuid minu meelest võiks isegi paduliberaalne mudameedia siiski aeg-ajalt Eesti huvide eest seista. Meil on ju küll ja küll, mida selle kahjutasuga ette võtta. Või ei hoolita oma raevus ja ärapanemistuhinas enam millestki?”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused