Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Henn Põlluaas: mis erakond on meil VEB Fondi ja Vene rahapesuga FSB-l pihus?

-
04.06.2022
Henn Põlluaas
© Uued Uudised

Reformierakond pritsib järelejätmatult oma küüneviha EKRE suunas, valetades, justkui oleks tegemist kremlimeelse erakonnaga, kes seisab vastu eestikeelsele alusharidusele üleminekule, kes tahab NATO-st välja astuda jne. Kõik need valed on lihtsalt tülgastavad.

Mis erakond oli see, kes tegelikult sokutas alushariduse eelnõusse sisse võimaluse muuta eestikeelsed lasteaiad 50% ulatuses venekeelseteks ja on eesti keelele üleminekuga venitanud kõik need pea 19 aastat, mil nad võimul on olnud? Ega ometi EKRE, kelle programmiski on eestikeelsele haridusele üleminek sees?

Meie hääletasime seadusele vastu, sellepärast, et Reformierakond keeldus tegema täpsustust, et muukeelseks muutmise jutt puudutab vaid vene lasteaedu.

Huvitav, mis erakond see oli, kes tegi alles 2021. aastal ettepaneku NATO-st välja astuda ja Venemaaga ühineda, on aastaid võidelnud Venemaale viisavabaduse ja topeltkodakondsuse andmise eest? EKRE see küll ei olnud, meile ei tule sellised asjad pähegi.

Mõelgem veidike, mis erakond ikkagi on oma VEB fondi miljoniärastamiste ja aastaid kestnud enneolematu ja karistamatu vene rahapesu võimaldamisega FSB-l ….pidi pihus? Kas keegi tõesti usub, et Kreml jätaks selliseid asju väljapressimistel kasutamata?

Mis erakond see on on, kes on aastaid raevukalt sõdinud keskmaa õhutõrje vastu ja oli alles nüüd sunnitud möönma, et seda on tõesti vaja, kuid ikkagi ei pannud seda ei eelarvesse ega lisaeelarvessegi ja lükkas kõik meie vastavad muudatusettepanekud tagasi.

Mis erakond see on, kes keeldub hullumeelseid energiahindasid alla viimast ja Euroopa suurimat inflatsiooni ja hinnatõusu pidurdama ning lõhub seeläbi meie majandust, heaolu ja ühiskonna sidusust?

Mis erakond see on, kes keeldub sellises raskes olukorras meie peresid ja lapsi toetama ning peab võimulolemist ja oma toiduahelaid kõige tähtsamaks? Tähtsamaks kui meie rahva hakkamasaamist.

Ja lõpetuseks Siim Kallasele, kes rääkis, et Venemaa pole meie tänaseid liidreid rünnanud. Justament, aga miks ta pole seda teinud? Sest tegemist on omade jopedega. Kallas võiks küsida, mis pole Venemaa ühtegi Reformierakonna liiget persona non grataks kuulutanud ja miks pole NATO vene ohule vaatamata oma kohalolekut siin suurendanud. Sest Kaja käib Euroopas ringi ja räägib Euroopas, et Eestil ohtu pole. Olen seda vahetult oma silmaga näinud ja kõrvaga kuulnud.

Mis erakond see on, kes põleb isegi tänases olukorras ihast kinkida Venemaale vabatahtlikult, ilma mingisuguse kompensatsioonita ja tasuta ära Saaremaa suuruse tüki Eestist? Reformierakond ajab tegelikult Kremlile meelepärast asja.

Sarnaseid näiteid võiks välja tuua lõpmatuseni. Kõik see on ju vesi Putini veskile. Kes meil need kremlimeelsed putinistid tegelikult ikkagi on?

Ja muuseas, riigikogu liikmetest on kaks isikut Venemaal persona non grataks kuulutatud ja arreteeritakse kohe, kui nad peaks nina üle piiri pistma. Ei, need ei ole Reformierakonnast. Mõlemad on EKRE liikmed. Need oleme mina ja Urmas Reitelman. Nagu üks USA kongressmen mulle kunagi selle peale ütles, sind on valitud heasse seltskonda.

Henn Põlluaas, EKRE Riigikogu fraktsiooni esimees