Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Henn Põlluaas: NATO peasekretäriks ei sobi inimene, kes ei tee vahet keskmaa õhutõrjel ja tankitõrjel

-
08.11.2022
Henn Põlluaas

Oleks suurepärane, kui NATO peasekretär tuleks Eestist või mõnest Ida-Euroopa riigist. Kuid Kaja Kallas selleks kindlasti ei sobi, ütles riigikogu EKRE fraktsiooni esimees Henn Põlluaas eile riigikogu saalis, kus viibis ka peaminister ise.

5. novembril avaldus uudis, et New York Times pakub ühe võimaliku tulevase NATO peasekretärina välja Kaja Kallase.

Henn Põlluaas: „Loomulikult oleks suurepärane, kui NATO peasekretär tuleks Eestist või kasvõi mõnest Ida-Euroopa riigist. Tänases geopoliitilises vastasseisus Venemaaga omaks meie regioonist pärit kandidaat juba ajaloolist tausta arvestades paremat arusaamist ja adekvaatsemat olukorrahinnangut kui teiste regioonide esindajad.

Küll on vägagi küsitav, kas selle rolli kannaks välja Kaja Kallas. Tal puuduvad teadmised militaarvaldkonnast ja ta ei ole suutnud riigikogus esinedes jätta endast riigikaitse teemadel asjatundlikku muljet. Ta on tihti eksinud elementaarsetes küsimustes, omamata arusaamist, mis vahe on näiteks keskmaa õhutõrjel ja tankitõrjel.

Just Kallase valitsemisajal on pikki aastaid edasi lükatud nii keskmaa õhutõrje kui mitmete teiste oluliste kaitselünkade likvideerimist. Alles eelmisel aastal tuli Reformierakonna valitsus Kaja Kallase juhtimisel välja ettepanekuga vähendada planeeritud kaitsekulutuste tõusu, kuigi kõik märgid näitasid, et tegutseda tuleb kiiresti ja hoopiski vastupidises suunas. Kohesel reageerimisel oleks keskmaa õhutõrje, rannakaitsesüsteemid ja palju muud vajalikud võimed meil täna juba olemas ning meie kaitsevõime oluliselt parem.

NATO peasekretär peab suutma erinevate huvidega riike ühe laua taha tuua, et kokkulepeteni jõuda. Kaja Kallas ei ole oma olemuselt lepitaja, vaid lõhestaja. Kallas on Eestis välja kuulutanud vastasseisu umbes kolmandiku meie rahva suhtes. On ootuspärane, et ta ei suuda koostööd teha nende NATO liikmesriikidega, kus aetakse rahvuslikku, mitte reformierakondlikku globalistlikku poliitikat. Pean silmas eelkõige Poolat ja Ungarit.

NATO peasekretäri vastutusrikkal ametikohal ei piisa kõlavate, kuid õõnsate deklaratsioonide esitamisest, tal peab olema nii teadmisi, visiooni, sihikindlust kui ka tõelist kaalu kõikide NATO liitlaste pealinnades ja sõjaväejuhtide silmis. Kaja Kallas ei mängi selles liigas ning seetõttu on ka tema võimalused saada valituks sisuliselt olematud.“