Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Henn Põlluaas: Putini sõjakassat kaudselt täita aitav ja seda õigustav peaminister peab päevapealt tagasi astuma

-
24.08.2023
Henn Põlluaas
© UU

Hämmastav, millise ülbusega peaminister Kaja Kallas suhtub sellesse, et talt julgetakse küsida tema abikaasa jätkuva äritegemise kohta Venemaal. “Mul on kõik need andmed olemas, aga see on alatu, et te minult neid asju küsite!”, plahvatas ta ärritunult ERR-ile. Ah, et soov saada teada tõde on alatu? Aga valetamine ei ole? Oleme tema huulilt kuulnud vaid ühe vale teise otsa.

Tuleb välja, et Kallas, kes on esinenud vankumatu ja kindlameelse Ukraina sõbrana, nõudnud Venemaal igasuguse äritegevuse lõpetamist, keelu eirajate karistamist ja sanktsioone, tituleerinud selle eirajaid putinistideks ja ukraina rahva verega kauplejateks jne, on kõigis neis asjades ise käitunud kahepalgeliselt ja ebaausalt ning lasknud oma mehel Venemaal takistamatult äri ajada.

Oma sõnul ta teadis kõike, kuid abikaasalt ta ei nõudnud ei moraalsust ega äritegevuse lõpetamist Venemaal. Ilmselt raha ei haise ja piisab vaid sellest, et näitad avalikkusele välja ja teeskled, kui moraalne ja teistest kõrgemal sa oled.

Tuleb välja, et oma senise ägeda jutuga on ta teinud oma abikaasa äärmiselt taunitavale venebisnessile lihtsalt katet. Oletatavasti ka selleks, et kaitsta enda 350 000 eurost laenu mehe firmale, mida võib ilmselt käsitleda hoopiski investeeringuna firmasse ja selle veneäridesse. Sellisel juhul on Kaja Kallas ka ise otseselt Venemaa äridega seotud.

Käige minu sõnade, aga mitte tegude järgi – kas võib veel midagi häbiväärsemat olla? Paistab aga, et just see ongi Kaja Kallase moto.

Lisaks andis ta ülbelt teada, et ta ei näegi mingit probleemi, kui tema abikaasa osalusega firma ajab Venemaal äri, sest kliendid ei ole ju Vene kodanikud. Ehk mis on keelatud härjale, ei ole keelatud Jupiterile. Peaasi, et raha oma taskusse tuleb.

Taolise küünilise ja kahepalgelise loogika järgi ei ole ju ka probleemi selles, et Venemaale jõuavad erinevad sõjatööstusele hädavajalikud komponenid, elektroonika, kiibid, haruldased metallid jne, sanktsioneeritud kaubad ja kõik muu, mis aitab Kremlil Ukrainas sõda pidada ja võimalik, et ka meid rünnata. Kasutagem lihtsalt keerukaid skeeme, varifirmasid ja sanktsioonidest mööda hiilimist ja kõik on korras. Peaasi, et see, kes Venemaal sinu kauba vastu võtaks ei oleks Vene kodanik. Uskumatu!

Kangesti tuleb meelde Reformierakonna koalitsioonipartneri Eesti 200 Johanna-Maria Lehtme ja Slava Ukraini üliinetu ja häbematu Ukraina sõja ärakasutamise ja heausksete eesti annetajate raha varastamise juhtum. Mäletatavasti vastas Kaja Kallas PM küsimusele, kas juhtumi tõttu on tal koalitsioonisaadiku Lehtme suhtes usaldus kadunud, et pole sellele mõelnud. Loodetavasti Kallase skandaali vaiba alla ei pühita, nagu Lehtme juhtumiga ilmselgelt püütakse teha.

Valetav, Eestit ja meie riigi tõsiseltvõetavust kahjustav, Putini sõjakassat kaudselt täita aitav ja seda õigustav, kahepalgeline, rahaahne ja moraalitu peaminister peab päevapealt tagasi astuma. Siin ei ole arutelu kohtagi.

Kui Reformierakond teda peaministri ja erakonnajuhi kohalt tagasi ei kutsu, asetuvad ka nemad otseteed Putini toetajate ridadesse. Samuti Reformierakonna koalitsioonipartnerid sotsid ja eestikahesajalased, kui nad peaministri väljavahetamist ei nõua.

 

Henn Põlluaas
EKRE aseesimees