Henn Põlluaas: rändeleppele lisaks kavatsetakse Marrakechis heaks kiita ka varju jäänud globaalne pagulasraamistik

Arvamus,
©Scanpix
Henn Põlluaas selgitab, et alus Eesti allakäigule panid Reformierakonna valitsemise ajal.

EKRE Riigikogu saadik Henn Põlluaas juhib tähelepanu sellele, et lisaks rahvuskonservatiivide poolt avalikuks tõstetud ÜRO rändeleppele tuleb Marokos arutusele teinegi dokument, nimelt globaalne pagulasraamistik.

“Mind väga huvitab, mida kujutab endast Globaalne pagulasraamistik (Global compact on refugees), mille õige tõlge oleks ilmselt lepe või pakt, ja mis kavatsetakse Marrakechis koos rändepaktiga heaks kiita.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nagu globaalne ränderaamistik, tugineb ka globaalne pagulasraamistik 2016. aasta 19. septembri New Yorgi deklaratsioonile.

Kuna Eesti Marokosse ei lähe, jääb see meie poolt ilmselt heaks kiitmata. Või ei jää? Jutt on ju siiani olnud vaid ÜRO rändepaktist. Kas Kaljulaid või keegi muu läheb seda heaks kiitma või tehakse seda hiljem? Kas Mikser & Co hõõrub heameelest käsi kokku, et on saanud salaja tegutseda ja selle kohta pole temalt küsitud?

Välisministeeriumi sõnul ei olevat Pagulasraamistiku eesmärk uue rahvusvahelise õiguse ega uute standardite loomine, vaid praeguse süsteemi oluliste puudujääkide parandamine. Sedasama öeldi ka rändepakti kohta, mis sisuliselt loob uue tavaõiguse, mis meile kohustuslikuks muutub, nagu kõik ÜRO mittesiduvad normid on muutunud.

Globaalne pagulasraamistik koosneb kahest osast: 1) New Yorgi deklaratsiooni lisana ehk vastava ÜRO peaassamblee resolutsiooniga vastu võetud terviklik pagulaste vastuvõturaamistik; 2) tegevuskava, mille eesmärk on hõlbustada raamistiku elluviimist ning mis koosneb kolmest osast: vastutuse ja koorma õiglasema jagamise peamised lahendused suurte pagulaskogukondade vastuvõtmisel maailmas; pagulaste vastuvõturaamistiku elluviimise viisid; seire- ja jätkutegevused.

Kõlab kahtlaselt.

Mis kohustusi oleks Mikser olnud või on jätkuvalt valmis Eestile võtma, kui me selle tegevuskava heaks kiidame? Mida tähendab koorma jagamine? Kas jälle “vabatahtlikud” (loe kohustuslikud) pagulaskvoodid? Kui palju peaksime neid vastu võtma – räägitakse seal ju lausa massilisest vastuvõtmisest? Tähendab see nende lihtsustatud vastuvõttu, suuremaid toetusi, eluaset, tasuta arstiabi, haridust juriidilist abi jne, nagu rändepaktis või hoopiski palju enamat?

Kui rändepakti osas oli Mikser sunnitud EKRE järelpärimiste tõttu suu lahti tegema, siis Pagulasraamistikust on nii tema kui Välisministeerium vaikinud kui kult rukkis ja seda ei ole arutatud ei Riigikogus ega avalikkuses, ammugi et selle teksti oleks eesti keelde tõlgitud.

Kas veel üks viitsütikuga pomm, mida püütakse meile hõlma alla sokutada? Küsimusi on palju, kuid vastuseid pole.

Salatsev, vassiv ja valetav välisminister peab tingimusteta tagasi astuma!”

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused