Henn Põlluaas: riigireetur Simmi ennetähtaegne vabastamine on arusaamatu ja häbiväärne

Arvamus,
©Scanpix
Hermann Simm

Tartu maakohtu otsus vabastada riigireetur Simm ennetähtaegselt vangistusest on sügavalt arusaamatu ja häbiväärne. Oma riigi ja rahva reetmine ning mahamüümine on üliraske kuritegu, mille suhtes ei tohi näidata mitte mingisugust leebust ega tolerantsust. Väide, et Simmi puhul pole karta edasist retsidiivsust ja et tal puudub täna ligipääs salastatud informatsioonile, ei oma selle taustal mitte mingisugust tähtsust.

Otsuse teinud kohtunikud ei mõista kas rumalusest või eiravad teadlikult riigireetmise tõsidust ja asetavad selle oma käitumisega samale pulgale ükskõik millise väiksema rikkumisega, millel puuduvad ligilähedaseltki sarnased tagajärjed niivõrd tõsise kuriteoga, nagu seda on riigireetmine. Simmi vabastamine annab kõikidele potentsiaalsetele riigireeturitele ja meile vaenulike riikide luureteenitustele signaali, et laske aga käia, Eesti kohtud pigistavad silmad sellise kaabakliku ja riiki sügavalt kahjustava käitumise suhtes silmad kinni ja oma riigi ja rahva maha müünud tegelased ei pea niikuinii karistust lõpuni ära kandma.

Riigireeturitele ei tohi mitte mingil juhul andestada ega neid ennetähtaegselt karistuse kandmisest vabastada. Ma protesteerin sellise otsuse vastu ja vaidlustaksin selle kohtus, kuid kahjuks ei anna kehtivad seadused selleks mulle võimalust. Mul on sügavalt häbi Tartu maakohtu otsuse pärast. Kremlis aga kindlasti rõõmustatakse. Nüüd on neil võimalus anda hea teenistuse eest Simmile medal ja kindrali auaste, mida talle lubati.

Henn Põlluaas
Riigikogu esimees

Kommentaarid

One commentOn Henn Põlluaas: riigireetur Simmi ennetähtaegne vabastamine on arusaamatu ja häbiväärne

  • Avatar

    Mis on lahti meie riigis? Suremas Ringmaa palve jäeti rahuldamata, riigireetur vabastatakse parima tervise juures???? Lutikad laes ministritel, KAPO ei kõssagi, lihtsalt enam sõnu pole! Lemetti lasi Peterkopil tegutseda, kes veel muu seda teha sai+

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused