Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Henn Põlluaas: “See on juba mitmes kord, kus Kaja Kallas poeb kriisiolukorras Riigikogu eest peitu”

-
11.01.2022
Henn Põlluaas
© UU

Oleme ühes suurimas kriisis peale taasiseseisvumist. Hullumeelne elektri hind ja sellest tingitud Euroopa suurim inflatsioon ja hindade tõus viib meid sõna otseses mõttes sotsiaalsesse ja majanduslikku katastroofi.

Juba teist päeva nõuame parlamendis, et peaminister Kaja Kallas tuleks Riigikogu ette aru andma energiakriisist, selle tagajärgedest meie inimestele ja majandusele ning mida kavatseb valitsus ette võtta. Paraku asjata. Peaministrist pole kippu ega kõppu.

Koalitsiooniesindajatest Riigikogu esimees Jüri Ratas kui aseesimees Hanno Pevkur püüavad peaministrit välja vabandada küll sellega, et Kaja Kallas pole soovi avaldanud poliitilise avalduse tegemiseks, küll valitsuse istungi toimimise kui sellega, et saate infotunnis temalt küsida.

See on absurdne. Kas meil on parlamentaarne riik või autokraatia, kus parlamendi tahe ei maksa valitsuse silmis midagi ja peaminister ei vastuta mitte kellegi ees, ei parlamendi ega rahva ees.

See on juba mitmes kord, kus Kaja Kallas poeb kriisiolukorras Riigikogu eest peitu. Kui olin Riigikogu esimees, ei julgenud ta samasuguses olukorras isegi minu telefonikõnedele vastata. Olen seda ka varem kõrvutanud ajaloost teada faktiga, kui Stalin peitis end mitu päeva, kui algas sõda.

Tänane Eestit tabanud energiakriis ei ole just sõda, aga sellel võivad olla fataalsed tagajärjed. On täiesti lubamatu, et Reformierakonna-Keskerakonna valitsus keeldub elektri hinda alandama, mis on nende võimuses, ja tegeleb vaid meie inimeste enda armust sõltuvaks, kerjusteks tegemise ja ettevõtluse hävitamisega. Selline saamatu, üleolev ja hoolimatu valitsus ei saa ega tohi jätkata.“

 

Henn Põlluaas, Riigikogu EKRE fraktsiooni esimees