Henn Põlluaas: Siim Kallast ja Ain Kaljuranda seob kustumatu korruptandikuulsus, ning seda ka Viimsis

Rubriik Arvamus On
©UU
Henn Põlluaasa sõnul on presidendi otsus ohtlik riiklikule julgeolekule.

EKRE Riigikogu saadik Henn Põlluaas näitab oma Facebooki-postituses kätte kaht skandaalitekitajat, Siim Kallast ja Ain Kaljuranda ühendavad niidikesed.

“Nii mõnelegi hakkas ehk silma uudisnupuke, kus räägiti uuest spordikeskusest Viimsis, mille avas pidulikult kunagine Reformierakonna esimees, tänane Viimsi vallavanem  Siim Kallas. Tore ja kohalikke inimesi kindlasti rõõmustav uudis, kuid Kallase nime kuuldes meenuvad alati vasakule läinud kümne miljoni ja VEB Fondi kadunud 32 miljoni lugu. Mõlema seos Kallase ja Reformierakonnaga on vaieldamatu ja mõlemad juhtumid on suudetud sisuliselt kalevi alla pühkida.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Uudis spordikeskuse avamisest, õigemini selle juhatajast, tekitab seose aga hoopiski ühe teise ja viimaste aastate suurima korruptsiooniskandaaliga. Nimelt on Siim Kallase juhtimisel kõnealuse spordikeskuse direktoriks valitud suures ulatuses altkäemaksu võtmises kahtlustatav Tallinna Sadama endine juht Ain Kaljurand.

Seoses temaga meenub see, mida kuulsin olles Riigikogu Tallinna Sadama Korruptsiooniuurimise Erikomisjoni liige. Rääkisime toona kümnete Tallinna Sadama erineva astme juhtide ja töötajatega ja nii mõnigi neist kinnitas, et must raha liikus sadamast Toompeale. Otseseid fakte, kuupäevi ja nimesid ei õnnestunud kahjuks kätte saada, riigikogu komisjon ei ole uurimisasutus, kellel oleks erinevate uurimisprotseduuride teostamiseks õigust, kuid sadamas lokanud korralageduse ja korruptsiooni tagamaadest saime pildi kätte küll. Niidid ja raha jooksid väidetavalt Toompea kartellierakondadesse, eeskätt võimul olnud Reformierakonda.

Nüüd on aga üllatuslikult saanud uurimise all olevast Tallinna Sadama suurimast korruptandist ja sulist Reformierakonna poolt valitsetava valla spordikeskuse juhataja. Miks tehti taoline valik? Sellise inimese töölevõtmine jätab vägisi mulje, et hea koht anti ja saadi põhimõttel: käsi peseb kätt. Võimalik, et Kaljurannale pakuti osalust Reformierakonna toiduahelas tänutäheks Tallinna Sadama korruptsioonirahade jagamise eest Reformierakonnaga. Nii see tundub igatahes olevat ja niidid paistavad kokku jooksvat.

Ükskõik mis nurga alt vaatad, Reformierakonna kondine ja ahne käsi turritab igalt poolt välja. Erinevad kokkulepped, tehingud, töölevõtmised ja isikud mitte lihtsalt ei pea olema korruptsioonivabad, vaid nad peavad ka jätma avalikkusele mulje, et on korruptsioonivabad. Antud juhtum seda muljet küll ei jäta.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused