Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Henn Põlluaas: Toompea lossi Pika Hermanni tipus saab ja tohib lehvida ainult sini-must-valge lipp

-
17.02.2022
Henn Põlluaas

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond on alati olnud ja jääb vankumatult seisukohale, et Eesti lipp, meie suveräänsus ja rahvusriiklus on pühad. Toompea lossi Pika Hermanni tipus saab ja tohib lehvida ainult sini-must-valge lipp.

Mitte mingil juhul ei nõustu me teiste organisatsioonide või isikute sellest erinevate seisukohtadega ega nende omistamise ja laiendamisega EKRE-le, selle juhtidele või meie liikmetele. See ei ole aktsepteeritav.

Me oleme alati ja igal tasandil seisnud eesti keele, kultuuri ja rahvuse säilimise eest. Just EKRE algatas 2018. aastal Riigikogus seaduseelnõu, millega anti eesti hümnile seaduslik staatus. Meie tõime 2019. aastal Riigikogu Valgesse saali tagasi sealt Reformierakonna eestvedamisel ära viidud eesti lipud. EKRE on ainus erakond, kellel on olemas põhjalik riigikaitseprogramm ja kes on võidelnud meie kaitsevõime lünkade likvideerimise eest. Just meie poliitikud seisid kunagi viisavabaduse andmise vastu Venemaale. EKRE tähistab pidulikult igal aastal sini-must-valgete lippude lehvides vabariigi aastapäeva tõrvikurongkäiguga, kus osaleb tuhandeid inimesi. Meie seisame Tartu Rahu püsimise eest ja kaitseme Eesti territoriaalset terviklikkust, olles kategooriliselt vastu loovutuslikule ja eesti huve kahjustavale piirilepingule.

Jah, me oleme kriitilised tänase valitsuse rahvusriiklust lammutava ja ebademokraatlikku valitsemispraktikat juurutava tegevuse suhtes. Samas oleme resoluutselt vastu valitsuse ja poliitiliste oponentide püüdlustele samastada tänast valitsust Eesti riigiga ning käsitleda valitsuse vastast kriitikat riigivastasusega. Need mõisted pole kattuvad. Valitsused tulevad ja lähevad. Eesti riik on ja peab jääma. Oleme kõigutamatult seisnud nii mõtete kui tegudega meie rahvusriikluse ja rahvuslike sümbolite eest ning jätkame seda ka tulevikus.

Henn Põlluaas
EKRE aseesimees
EKRE Riigikogu fraktsiooni esimees