Henn Põlluaas: vabadussõjalastele tekitatud ülekohut saab leevendada nende rehabiliteerimisega!

Arvamus,
- Updated

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni liige Henn Põlluaas esitas Riigikogule otsuse eelnõu Eesti Vabadussõjalaste Liidu ja sellega seotud inimeste ja organisatsioonide rehabiliteerimiseks.

Põlluaas ütles eelnõu üle andes, et 12. märtsist 1934. aastast kehtestati Eestis autoritaarne riigivõim, millele järgnesid ebaseaduslikud repressioonid nii eraisikute kui ka organisatsioonide vastu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Represseeritud isikutelt võeti nende seadusliku poliitilise tegevuse ja poliitiliste veendumuste pärast ebaseaduslikult ära vabadus, vara, sõjaväelised auastmed ja autasud, sõjaväelased ja ametnikud kaotasid töö, kohalike omavalitsuste volikogudesse valitud isikud oma kohad,“ ütles Põlluaas.

Põlluaasa sõnul on käesoleva eelnõu eesmärk leevendada 12. märtsist 1934 kuni 1940. aasta 17. juunini õigusvastaselt represseeritud isikutele tekitatud ülekohut ja rehabiliteerida Eesti Vabadussõjalaste Liit ja sellega seotud organisatsioonid ja isikud.

„Selle otsusega avaldab Riigikogu ka tunnustust samas kõigile Vabadussõjas Eesti iseseisvuse eest võidelnud meestele ja naistele ja heastab kunagise ülekohtu ning taastab represseeritute hea nime ja au.“

Eelnõu algatajateks on Konservatiivse Rahvaerakonna liikmed Henn Põlluaas, Mart Helme, Martin Helme, Uno Kaskpeit, Jaak Madison, Raivo Põldaru, Arno Sild, Keskerakonna saadikud Jaanus Karilaid, Marko Šorin, Aadu Must, Märt Schults ning Reformierakonna liikmed Madis Milling ja Igor Gräzin.

UU

2 commentsOn Henn Põlluaas: vabadussõjalastele tekitatud ülekohut saab leevendada nende rehabiliteerimisega!

 • Avatar

  Vabadussõjalaste rehabiliteerimise probleemi saaks lahendada palju kiiremini, poliitilises ja ajaloolises mõttes kasulikumalt ning elegantsemalt. Riigikogus tuleks panna hääletamisele otsus, mille kohaselt Päts ja Laidoner tuleks OSALISELT rehabiliteerida

  • Avatar
   Mati Talumaa

   Arvan,et eesti rahvas ei saa sellest aru.
   Nagu ei saada aru Pätsi vaikivast ajastustki.
   Vapse tõrjuti siis ja tõrjutakse ka praegu poliitikast eemale.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused