Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Henn Põlluaas: Võitleme orwelliliku andmebaasi loomise vastu, sest oleme juba olnud ühiskonnas, kus inimene oli totaalse kontrolli all!

-
12.06.2021
Henn Põlluaas
© Uued Uudised

EKRE viib juba viiendat päeva Riigikogus läbi obstruktsiooni, et takistada orwellilikku ja düstoopse jälgimisühiskonna loomist, mida võimulolevad Reformierakond ja Keskerakond üritavad eelnõu 366SE näol jõuga läbi suruda.

Paratamatult tekib déjà-vu tunne – see kõik, kuhu meid viia tahetakse, on juba olnud. Oleme juba kord olnud ühiskonnas, kus iga inimene oli totaalse kontrolli all, iga inimese kohta oli võimuloleval režiimi repressiivorganitel sisse seatud personaalne toimik. Tänapäeva tehnilised vahendid on aga nende aegadega võrreldamatult arenenumad ja tulemus võib olla kirjeldamatult fataalsem.

Valitsuse poolt loodavasse superandmebaasi kogutakse erinevaid andmeid, mis toona veel oli õnneks võimatu. Kõik inimeste tuvastamist võimaldavad biomeetrilised andmed, ehk sõrmejäljed, peopesa jäljend, silma iirise kuvand, foto ja automaatset tuvastust võimaldav näokujutis, isegi tema häälbiomeetria, kõnnak jms koondatakse uude superandmebaasi. Osa neist asjadest võetakse üle teistest andmebaasidest, suurt osa hakatakse alles koguma. Juttu on olnud ka inimeste ja kaitseväelaste DNA-st. Kuna eelnõu põhjal täieneb uute biomeetriliste andmete loend jooksvalt, siis ei kujuta me ettegi, kuhu sellega välja jõuda võidakse.

Väidetakse, et kõnealused andmed on eraldatud isiku nimest ja neid ei ole võimalik kokku viia. Ometi on kõikidel superandmebaasi kasutajatel nn võti, mis viib nime ja biomeetrilised andmed kokku.
Võib ju öelda, nagu valitsus kinnitab, et see aitab edaspidi kurjategijate idantifitseerimisele kaasa. Tõsi. Kuid äärmiselt kaheldav on terve ühiskonna ja kõikide inimeste käsitlemine potentsiaalsete kurjategijatena. Kes välistab andmebaasi lekkimist või selle kuritarvitamist? Kes välistab selle sattumist küberkurjategijate või meie vaenlaste kätte, seda enam, et server, mis andmebaasi sisaldab, kavandati viia Eestist välja? Mis välistab nn võtme sattumist võõrastesse kätesse? Miks on sellega nii kiire, et koalitsioon keeldub igasugustest aruteludest, ettepanekutest ja kompromissidest, mida EKRE on eelnõu parandamiseks välja pakkunud ja teeb kõik selle läbisurumiseks iga hinna eest. Küsimusi, millele puudub vastus, on mustmiljon. Kiirendamaks menetlust võeti Riigikogu päevakorrast välja isegi mitmed muud olulised eelnõud.

EKRE-t süüdistatatakse alusetute hirmude õhutamises, Riigikogu töö takistamises ja parlamentaarse demokraatia umbejooksutamises. Lenin ja Kingisepp pööravat lausa hauas selle peale rõõmust ringi.
Tõepoolest. Lenin ja Kingisepp pööravad rõõmust hauas ringi küll, kuid põhjuseks on hoopis totalitaarse jälgimisühiskonna ja politseiriigi hiiliv loomine tänaste võimulolijate poolt. Me oleme tunnistajaks, kuidas valitsusest on tulnud ridamisi eelnõusid, milles igaühes on olnud järjekordne element, mis võimaldab maha suruda ja jalge alla tallata erinevaid demokraatlikke õigusi. Kõige selle taustal on iseloomulik siseminister Kristian Jaani kuulutus, et tema maailmavaade on politseiniku maailmavaade. Kui siia lisada veel kavandatav repressiivne vihakõneseadus ja superandmebaasi loomine, siis jõuamegi kõikide negatiivsete aspektide realiseerumisel sellisesse ebainimlikku düstoopiasse ja politseiriiki, mille vastu EKRE kindlameelselt seisab.

Ka Saksamaal jõuti, erinevalt Venemaast, massirepressioonide ja koonduslaagriteni läbi demokraatlike protsesside ärakasutamise ja kuritarvitamise, täpselt, nagu me näeme täna ja siin.

Hämmastav on, et meie peavoolumeedia neelab selle kõik tervelt alla ja tunneb huvi hoopiski selle vastu, kui palju EKRE obstruktsioonist tingitud ööistungid maksavad. Ma võin kõigile neile ja inimestele ausalt vastata. Esiteks, Riigikogu liikmed öötöö ja nädalavahetuse eest lisatasu ei saa. Tänu soojadele ilmadele ei ole Riigikogul ka küttekulusid. Kulutused on elektrile ja vaid nendele kantselei töötajate lisatasudele, kes peavad vahetult tagama Riigikogu töö toimimise. Mõni väiksem kulutus ehk veel ja see on kõik.

Aga mis kõige tähtsam – kui meil õnnestub see düstoopiat loov eelnõu ära hoida, siis hoiame me kokku tervelt seitseteist miljonit eurot. See on enam-vähem sama summa, mida valitsus kärbib järgmisel aastal eelmise valitsuse poolt planeeritud kaitse-eelarve summadest. Nii selle ja kogu eelpoolräägitu taustal väärib see mäng (loe obstruktsioon) kahtlemata küünlaid. Me tabame kaks kärbest ühe hoobiga – tagame Eesti riigi julgeoleku ja kaitsevõime ning püsimise vabade ja demokraatlike riikide peres.
Meie inimeste puutumatuse, vabaduse ja demokraatiaga ei kauple!

Henn Põlluaas
Riigikogu liige (EKRE)