“Hullu” soomlase ja tuntud Eesti “sõbra” Sami Lotila hull projekt!

Arvamus,
- Updated
sallivus_pilt

Soomes on tuhandeid pagulasstaatuse saanud inimesi, kes kogunevad pealinna lähistele. Pealinna ümbrusesse vajatakse seega palju uusi elukohti. Ka kõige ettevaatlikumate arvestuste kohaselt vajatakse lähiajal vähemalt 4000 korterit. Rendipindade juurdehankimise üle arutlenud töörühm kaalus teiste hulgas ka renditeenust vahendaja kaudu, kus sotsiaalse tegevuse arendaja randib pinna eraisikult ja siis annab välja vajajatele. Nii on tehtud näiteks Kanadas ja Inglismaal. Sellise pilootprojektiga ongi juba algust tehtud Espoos.

Tuhandete vabade elamispindade leidmine on aga suur väljakutse olgu siis tegemist uue innovatiivse moodusega või mitte. Vabasid, tühjasid ja kohe kasutamiseks kõlbulikke elamispindu on limiteeritud koguses ja kliente kes neid vajavad piisavalt palju. Valdade elamispindade taotlusjärjekorrad on pikad eriti just pealinna Helsingi piirkonnas. Samuti ka teistes kasvupiirkondades nagu näiteks Jyväskülas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Olukord on halb, probleem akuutne ja tõsine. Soome asjassepuutuvad ametnikud peaksid olema nüüd eelarvamusteta ja pöörata pilgud soomelahe edelarannale, Tallinnasse kus korteriturg on hoopis teine kui Soomes pealinna ümbruses.

(NB! See oleks kõva tõuge kogu Eesti majandusele )

Tallinna probleem on see et seal on tuhandeid tühjalt seisvaid elamispindu –suur osa neist on veel kasutamata uued või peaaegu uued pinnad.

Tallinna tühjad elamispinnad kuuluvad eraisikutele või kinnisvaraarendajatele. Tallinnas ei ole kogukondliku valla kinnisvaraarendust. Välja arvatud mõned sotsiaalmajad kõige vähem toimetulevatele. Kuigi tegelikult on Eesti valitsus käivitamas üürikorterite rajamise projekti ehk juba üsna varsti?

Tallinnas tühjalt seisva kinnisvara suur arv tuleneb maksevõimeliste klientide vähesusest kuigi seal ehitatakse rohkem kui kunagi varem. Tulenevalt madalatest laenuprotsentidest elamispindu muidugi ka ostetakse, aga suur osa neist jääb müümata ja seda pikaks ajaks, mõned aga jäävadki müümata.Tallinnas on uusi ja uuemapoolseid korrusmaju mis on täiesti või suuremalt jaolt tühjad, miks ei võiks neisse tuua Soomes turvapaiga saanud pagulasi.

Maksuvõimelisi üürnikke on Tallinnas erakordselt piiratud hulk. Nii et eriti Eesti suurusmõõte kohaselt kallimad kui 800-1000 eurot maksvad korterid kipuvad tühjaks jääma. Soomest tulevad pagulased on maksevõimelised, sest nende üür makstaks Soomest abirahade ja sotsiaaltoetuste näol.

Ka Eesti on nüüd vastu võtnud paarkümmend pagulast, aga nii kalleid üürikortereid neile pakkuda ei suudeta.

Pagulased Tallinnasse projekti poolt räägib ka see et Soome tulnud pagulased on oma elukommetelt eestlastega võrreldes korralikud –seega probleeme üüripindade kasutamisega tulema ei peaks.

Pagulaste Tallinnasse suunamine oleks ka kultuurilises mõttes hea idee sest nii saaks Eesti nii kangesti vaja minevat „uut verd”  ja seega võiks ka sündivus mõne aja pärast lakke tõusta.

See võiks olla esimene tõeline ja konkreetne Helsingi –Tallinna linnade ühisprojekt. Ning kõva tõuge Tallinna ja Eesti majandusele. Seega ei ole küsimus vaid  hullumeelses idees.

Allikas

 

 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused