Hüvasti, “Läti nuumamise, rahvusdüstoopia ja terviserikkumise” minister Ossinovski!

Jevgeni Ossinovski, Jüri Ratas

Ma ei tea, kuidas suhtuvad Eesti inimesed tervise- ja tööminister Ossinovski tagasitõmbumisse, kuid rahvuskonservatiivina oskan mina selle peale vaid kergendatult ohata: “Hää, et niigi läits!”

Kui Ossinovski Eesti poliitikamaastikule ilmus, olid paljud rahvusmeelsed eestlased elevil — venekeelsest keskkonnast pärit inimene, kes räägib lausa ideaalselt puhast eesti keelt, ei saa meie jaoks halb olla! Nüüd hakkavad eestlased ja venelased paremini läbi saama, idanaabrid meid lihtsamalt mõistma!

Üsna ruttu selgus, et hea eesti keele oskus ei taga eestimeelsust. Just Ossinovskilt on pärit paljusid vihale ajanud väljend: “Etniline rahvusriik ei ole utoopia, vaid ohtlik ja ebainimlik düstoopia.” Paljud sotside liidri ettevõtmised on kantud vastumeelsusest eesti rahvusluse suhtes, mis sageli on ka otseseks vihaks kasvanud.

Julgen arvata, et Ossinovski pole isegi venemeelne poliitik, vaid pigem vene keskkonnast võrsunud globalist ja multikultuurlane. Sellele vihjab tema Margus Tsahknaga kahasse tehtud otsus lubada kergekäeliselt ja ülilihtsalt sugu muuta. Siit tõdemus, et vene keskkonnast ei pruugi tulla mitte ainult Kremli-, vaid ka Brüsseli-meelsed inimesed, kes on kadunud ka oma rahvusruumile.

Sellised “mitme pere koera”-tüüpi poliitikud on ohtlikud oma praegusele kodumaale, sest nad on võimelised riiki tugevasti õõnestama. Ossinovskit on koguni Läti majandusministriks nimetatud, sest tema tegevus aktsiiside kergitamisel rikastas oluliselt lõunanaabreid ja jättis Eesti riigi kümnete miljoniteta. Tema tehtud-tegemata töö tervishoiu osas on samuti olukorda pigem halvendanud.

Ossinovski soovi tagasi astuda võib vaid tervitada, sest ta tunnistas, et ei saa haiglate sünnitusosakondade sulgemise vastu midagi ette võtta — ja õige, kui ei saa, siis las tulla inimesed, kes suudavad! Ainult et sotside ridadest neid ei tulegi, tuleb ära oodata EKRE võimuletulek.

Võib-olla pingutan ma oma kriitikameeles üle ja Jevgeni Ossinovski on vaid reaalsusväline poliitik, kes sai liiga noore ja kogenematuna pukki ning keeras oma idealismis ja maailmaparandusmaanias asjad pisut vussi? Võib-olla küll. Aga selge on ka see, et mingit head jälge ja pikemaaegset positiivset mõju see mees Eesti poliitikasse ja omariiklusele ei jätnud.

Kommentaarid