Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Indrek Neivelt: valitsus tegeleb ainult väikeste probleemidega

-
02.02.2024
Stenbocki majas tegeldakse tühja-tähjaga Pilt on illustratiivne..
© UU

Eesti majandus on kaheksa kvartalit järjest kahanenud, kuid valitsus on tegelenud viimase aasta jooksul väikeste probleemide lahendamisega, märkis ettevõtja Indrek Neivelt “Esimeses stuudios”.

“Kui laev lekib, siis tuleb hakata auke kinni panema,” ütles ta. “Me oleme aasta aega tegelenud pisikeste aukudega. Suured augud on lahti. Pisikesed augud oleme üritanud kinni panna vaikselt, et kust saaks 10-miljonilise  ja siis veel teise 10-miljonilise augu kinni panna. Aga siis ühest kohast jookseb 200-300 miljonit välja, mujalt 150 miljonit. Sellega tuleb hakata tegelema,” rääkis ta.

Ta lisas, et valitsus peab ettevõtjatele rääkima juttu, mis on neile ka usutav. “Ettevõtjale on vaja rääkida loogilist juttu. Kui tuleks näiteks Tiit Vähi või keegi teine asjatundjatest, siis ettevõtja jääks ka uskuma seda. Aga praegu usku pole sellesse, mida keegi räägib,” märkis Neivelt.

Neivelt kritiseerib liigset usku taastuvenergiasse.

“Ma ei saa sellest aru, kuidas on võimalik üldse taastuvelektriga olla konkurentsivõimelisem kui teised. Kui me päikesepaneeli üles paneme, siis see on 20 kuni 25 protsenti vähemefektiivne, seega meile alati kallim. Päike paistab siis, kui meil pole väga suurt tarbimist. Tuulega saaksime elektri kätte konkurentsivõimelise hinnaga, aga meie kliimas tarbimise tipud palju teravamad kui lõuna pool – meil on külmem ja tavaliselt siis meil tuult ei ole, tarbimistipud on sel ajal kõrgemad. See tähendab, et meil peab olema salvestusvõimsus, mis praegu on absurdselt kallis. Või meil peab olema juhitavat võimsust kõrval,” rääkis Neivelt.

“Ma väidan, et me oleme tegelikult taastuvelektriga kallimad, me ei suuda saavutada konkurentsivõimelisemat hinda. Me oleme kliimas, kus meie küttekulu on Kesk-Euroopaga võrreldes poolteist kuni kaks korda suurem. Kogu aeg siiani oleme seda kompenseerinud sellega, et meil on lihtsalt odavam tooraine olnud käes,” lisas ta. (ERR)