Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Indrek Tarandi kaasused on Eesti justiitssüsteemi häbiplekk

-
15.05.2021
Kohtumajade ees näeb politseiautot edaspidi harvemini. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Kaks ja pool aastat on möödas Indrek Tarandi provokatsioonist rändepakti tõrjuva meeleavalduse vastu, kuid musta varjuna läbib selle mehe nimi ikka veel kohtukroonikaid.

Harju maakohus hakkab mais arutama Euroopa Parlamendi endise saadiku Indrek Tarandi hagi EKRE vastu, milles Tarand heidab erakonnale ette valeandmete ja ebakohaste väärtushinnangute esitamist.

Väga paljud Eesti inimesed peavad Tarandit autuks tegelaseks ja intrigandiks – esimesele viitab see, kuidas ta omastas irvitades SAPTK raha (praeguseks olevat see asi lahendatud) ning teist väidet tõendab see, et Tarand on varemgi koosolemiste korda rikkunud ja loata pulti trüginud.

On ilmselge, et Tarand korraldas provokatsiooni ühe eesmärgiga – saavutada see, et ei räägitaks mitte meeleavalduse põhjusest ehk rändepaktist, vaid vahejuhtumist EKRE korraldatud miitingul. Selle ta ka saavutas.

Häbiväärne aga on kogu justiitssüsteemi käitumine tollal – vahemärkusena olgu öeldud, et täna selline provokatsioon ilmselt enam läbi ei läheks ja musta valgeks rääkida enam ei õnnestuks. Tollal aga oli see  EKRE-vastases hüsteerias võimalik.

Kogu saaga on täis justiitsüsteemi selget toetust intrigant Tarandile, millele avaldas muidugi suur mõju see, et siseministriks oli sots Katri Raik, kes osales ise kaudselt provokatsioonis ja isegi pressikonverentsi andis sotside peakorteris.

Politsei ja prokuratuur võtsid vastu kõik Tarandi esitatud süüdistused ja hagid, kuid tunnistasid kõlbmatuks tema vastu suunatud tõendid. Karistati mehi, kes üritasid Tarandit takistada, kuid mitte teda ennast, kuigi provokatiivne tegevus oli ilmne. Kui Tarand omastas SAPTK raha ja sihtasutus riigiprokuratuuri poole pöördus, leidis see, et Indrek Tarandile ei saa ette heita annetusraha endale jätmist.

Kõik Indrek Tarandiga seotud juhtumite lahendused on sedavõrd tema suunas kaldu, et juba ammu on vastamata küsimus – kuidas Eesti justiitssüsteem ei saa aru, et ta hävitab ise oma usaldusväärsust ning mainet? Nii on ka praeguse kohtuasjaga, kus Tarand vaidlustab väited, et ta olevat purjus olnud.

Kaks ja pool aastat on möödas, aga kohus arutab ikka veel ühe mehe asja, kes oskas ise oma kunagise hea nime ja suure toetuse maha mängida.

Muidugi on igal inimesel õigus oma au kohtus kaitsta, iseasi aga on see, et kas seal on midagi kaitsta, kui isegi sotsiaalmeedias on inimestel oma arusaam juhtunust.