Infooperatsioonide anatoomia: maasikahooaeg on läbi, kas maailm jäi seisma? Aga kuhu kadus listeeria?

Rubriik Arvamus On
©Uued Uudised
Meediamajades puudub täielikult enesekriitiline meel.

Maasikahooaeg on läbi, maailma pöörleb ikka samamoodi edasi ja ükski maasikakasvataja pole hinge heitnud. Aga kas te mäletate seda agooniat, mis siin veel paar kuud tagasi üles klopsiti? Praegu veel mäletate, varsti enam mitte. Sest tõde tõuseb, vale vaob.

Kas te mäletate, miks maaeluminister Mart Järvik lahkuma sunniti? Mis asi see listeeria oligi? Listeeria kadus kaladest päevapealt nagu nõiaväel, kui ministrist oli lahti saadud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kas te seda mäletate, miks Kert Kingo pidi ministriameti maha jätma. Hästi ei meenu? Oli midagi valetanud? Aga mille kohta?

Seda ikka mäletate, et Marti Kuusiku kohta algatati ajakirjanduses (Eesti Ekspress) ilmunud materjali põhjal menetlus. Inimene taoti risti, tema karjäär ja isiklik elu tõmmati ribadeks, lähedased, sealhulgas lapsed said kannatada, president tõmbas pusa selga, mitu kuud seletati sel teemal, ükski seletaja ei teadnud, kuidas asjad tegelikult on. Poolteist aastat on möödas. Kuhu see jõudnud on? Mitte kuhugi!

Need on vaid mõned näited õõnsatest koordineeritud infooperatsioonidest, millega opositsioon meedia agaral ja ogaral kaasabil püüab tülikaid rahvuskonservatiive tasalülitada. Sest nad on poliitikas vohanud ebaaususe, korruptsiooni ja valelikkuse vastu võitlemisel tallanud seni võimu nautinud seltskondade konnasilmadel ja see tekitab tüütut ebamugavust.

Ajalehega saab tappa, mitte ainult kärbest. Enamasti kõikidesse nendesse infooperatsioonidesse on kaasatud meedia. Söödetakse skandaal mingile väljaandele ette ja hakatakse seda töötlema ühest artiklist teise. Kuna meedias käib umbes kolme-nelja meediamaja vahel konkurents, siis ei saa ka teised seda maha vaikida ja hakkavad omakorda kommentaare küsima, menetlema, heietama. Kusjuures, pange tähele, Ilma mingisugusegi allikakriitilisuseta.

Viimane näide on Tarandi-Ilvese laim. Kas keegi tõesti arvab, et Tarandil tuli lambist mõte haarata ühtäkki sulg ja kirjutada taas sellest ammusest loost, mis juba korduvalt tõestatult kummutatud?

Ei, see tuli Eesti Ekspressi tellimusel, et valangutele vahet ei jääks, sest Martin Helme lugu rahapesuskandaalist hakkas maha käima kuna Freeh astus kõnealusest büroost välja.

Need on klassikalised näited järjekordsetest infooperatsioonidest, millega vastutustundetult ja lausa kuritegelikult avalikkust eksitatakse ja ühiskonna meelsust juhtida püütakse.

On ju infooperatsioon infosõja osa, mille eesmärgiks on inimeste teadvuse mõjutamise kaudu saada poliitilist või majanduslikku tulemust.

Teabeoperatsioonid on kavandatud mõjutama vastaste otsustamisprotsessi. Psühholoogilised operatsioonid on kavandatud mõjutama suhtumist ja käitumist, saavutamaks vajalikke poliitilisi ja sõjalisi eesmärke

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused