Mart Helme intervjuu Postimehes: heaoluühiskonnast, valitsusest, riigipeast ja kohtutest

Rubriik Eesti, Intervjuu On
©TOOMAS HUIK/POSTIMEES
VESTLUSRING

Postimehe ajakirjanik Joosep Värk tegi intervjuu EKRE esimehe Mart Helmega. Uued Uudise vahendavad mõnda momenti rahvuskonservatiivide liidri ütlustest.

Mart Helme ennustab, et heaoluühiskond, mida on nautinud Lääne-Euroopa ja mille maigu on ka Eesti suhu saanud, laguneb ühel hetkel väga radikaalselt ja kiirelt. “Annaks jumal, et mitte sotsiaalsete kataklüsmide kaudu,” loodab ta.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Maailmakord, mis on püsinud 1945. aastast alates, ei jää Helme hinnangul püsima. “Puhtdemograafiliste arengute tulemusena on selge, et kui maailmas on üle miljardi inimesega riigid, nagu Hiina ja India, siis need ei saa olla koloniaalripatsid riikidele, mis tegid kunagi maailmas ilma, nagu Suurbritannia ja Prantsusmaa,” selgitab Mart Helme.

Maailmas levivat eliidivastasust nimetab ta tagajärjeks, praeguse eliidi kivistumise, arrogantsuse ja võimetuse tulemuseks. “Me näeme sedasama asja Eestis. Eliidi klammerdumine süsteemi, mis tiksub, aga ei tööta enam,” osundab Helme. “Vaatame praeguse valitsuse toimetamisi. See ajab ju lihtsalt nutma. Ideoloogiline piiratus on üks asi, aga see on majanduslik vastutamatus ja võimetus. Tavainimesi ärritavad enim vastutamatus ja arrogantsus.”

Intervjuu teemadeks olid ka Mart Helme suhtumine riigipeasse ja kohtusüsteemi. “Kui president annab selge suunise, et meil on üks erakond, keda tema ei soovita valida, siis on see sekkumine päevapoliitikasse ja see ei käi kokku tema mandaadiga,” selgitab EKRE esimees ja täiendab: “Kui kohtud võtavad enda kätte seadusloome, siis ei ole see sekkumine kohtute töösse, vaid kohtute korralekutsumine. Kui justiitsministeerium ei suuda kohtuid korrale kutsuda, siis peab seda keegi tegema.”

Ja mõistagi tulevad jutuks poliitilised oponendid. “Kui võrdlen IRL-i või sotse, siis on täiesti selge, et sotsid on põhimõttekindlad inimesed, aga IRL ei ole,” arutleb Mart Helme.

LOE KOGU INTERVJUUD SIIT

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused