Iroonia tipp: valitsust terve aasta mõnitanud meedia tahab nüüd samalt valitsuselt palgaraha

Arvamus, Repliik,
- Updated
©UU

Irooniline, et terve viimase aasta valitsust mõnitanud ja tümitanud erameedia soovib sellel samalt valitsuselt nüüdse kriisi ajal mõneks ajaks palgatoetust.

Nimelt saatis erameediaväljaandeid ühendav Eesti Meediaettevõtete Liit valitsusele palvekirja, et riik kompenseeriks kuni juulikuu lõpuni ajakirjandusliku sisu tootmisega seotud töötajate palgakulud 40 protsendi ulatuses.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Valitsuse poole esitatud palves kirjutatakse, et ajakirjanduslikku sisu tootvaid inimesi on Eestis kokku 844 inimest ja nende kumulatiivne palgakulu (ettevõtete kulu kokku) on ümmarguselt 1 650 000 eurot kuus.

Irooniline on see rahaküsimine kahel põhjusel: esiteks lakkab ajakirjandus sellest hetkest, kui valitsus ajakirjanikele palka maksma hakkab, automaatselt olemast sõltumatu ka faktiliselt, seni oli see seda vaid teoreetiliselt; teiseks on täiesti kujuteldamatu, kuidas näiteks patoloogiline vihakõneleja Vilja Kiisler või paljud teised, kes juba valimiste õhtust alates on selgelt kallutatult ja süstemaatiliselt praegust valitsust kritiseerinud, ministreid kangutanud, valeuudiseid levitanud jne sellelt samalt valitsuselt palka vastu võtma hakkavad – see käiks ju nende põhimõtete vastu! Juhul muidugi, kui neil on üldse põhimõtted.

Valitsusele saadetud pöördumisele on kirjutanud alla ka näiteks Urmo Soonvald, kelle otsene alluv Vahur Koorits Delfist/Eesti Päevalehest kirjutas äsja, kuidas maailma tabanud pandeemia on ühele valitsuserakonnale „unistuste kriis“.

Sellise haiglase ajakirjanikule peale maksta oleks küll õilis, kuid mitte just eriti mõistlik tegu. Ja see on vaid üks näide sadadest.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused