Iroonia tipp: valitsust terve aasta mõnitanud meedia tahab nüüd samalt valitsuselt palgaraha

Arvamus, Repliik,
- Updated
©UU

Irooniline, et terve viimase aasta valitsust mõnitanud ja tümitanud erameedia soovib sellel samalt valitsuselt nüüdse kriisi ajal mõneks ajaks palgatoetust.

Nimelt saatis erameediaväljaandeid ühendav Eesti Meediaettevõtete Liit valitsusele palvekirja, et riik kompenseeriks kuni juulikuu lõpuni ajakirjandusliku sisu tootmisega seotud töötajate palgakulud 40 protsendi ulatuses.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Valitsuse poole esitatud palves kirjutatakse, et ajakirjanduslikku sisu tootvaid inimesi on Eestis kokku 844 inimest ja nende kumulatiivne palgakulu (ettevõtete kulu kokku) on ümmarguselt 1 650 000 eurot kuus.

Irooniline on see rahaküsimine kahel põhjusel: esiteks lakkab ajakirjandus sellest hetkest, kui valitsus ajakirjanikele palka maksma hakkab, automaatselt olemast sõltumatu ka faktiliselt, seni oli see seda vaid teoreetiliselt; teiseks on täiesti kujuteldamatu, kuidas näiteks patoloogiline vihakõneleja Vilja Kiisler või paljud teised, kes juba valimiste õhtust alates on selgelt kallutatult ja süstemaatiliselt praegust valitsust kritiseerinud, ministreid kangutanud, valeuudiseid levitanud jne sellelt samalt valitsuselt palka vastu võtma hakkavad – see käiks ju nende põhimõtete vastu! Juhul muidugi, kui neil on üldse põhimõtted.

Valitsusele saadetud pöördumisele on kirjutanud alla ka näiteks Urmo Soonvald, kelle otsene alluv Vahur Koorits Delfist/Eesti Päevalehest kirjutas äsja, kuidas maailma tabanud pandeemia on ühele valitsuserakonnale „unistuste kriis“.

Sellise haiglase ajakirjanikule peale maksta oleks küll õilis, kuid mitte just eriti mõistlik tegu. Ja see on vaid üks näide sadadest.

3 commentsOn Iroonia tipp: valitsust terve aasta mõnitanud meedia tahab nüüd samalt valitsuselt palgaraha

 • Avatar

  ABSOLUUTSELT LUBAMATU on eraldada lisaraha ka ERR-le, kes pole vaatamata masiivsele kriitikale mitte midagi ette võtnud, et muuta oma “tooted”
  tasakaalustatuks ja intelligentseks- need meenutavad pigem räiget nõukogudeaegset propagandat, kus kiideti nõuka-juhte, praegu ansiplasi ja
  ilveslasi, eesotsas soroslastega! Tülgastav ja vastik! Las need “rahapalujad” lähevad kriisi ajaks tootvale tööle, SIIS SAAKS EESTIS ÕHK NATUKE PUHTAMAKS!

 • Avatar

  see on tõesti naljanumber. mina kutsuks üles üldse boikoteerima delfit ja päevalehte. see, mida seal kirjutatakse, on ikka “tase”. isiklikult ei maksa senti ka, ja juba aastaid, nende toodetu lugemiseks. rahvusringhääling on muidugi omaette ooper. eile kangutas Tralla Marko Mihkelsoni. küll proovis nii siit kui sealt, aga Mihkelson ei läinud kaasa tema provokatsioonidele ja valitsuse laimamise püüdele. kuigi ei puudunud konstruktiivne kriitika, jäi Mihkelson väärikaks, seevastu Trallast jäi järjekordne s-maitse suhu.

 • Avatar

  Valitsus peaks kindlasti hädas ajakirjanikke aitama ja selle raha eraldama, aga see tuleks kogu summa ulatuses otse suunata nende ajakirjanike teise pensionisambasse, et ajakirjanike vanaduspäevad oleks kindlustatud. Hetkel saagu ise hakkama, tublid ja targad nagu nad meil on.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused