Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Iroonia tipp: valitsust terve aasta mõnitanud meedia tahab nüüd samalt valitsuselt palgaraha

-
25.03.2020
© UU

Irooniline, et terve viimase aasta valitsust mõnitanud ja tümitanud erameedia soovib sellel samalt valitsuselt nüüdse kriisi ajal mõneks ajaks palgatoetust.

Nimelt saatis erameediaväljaandeid ühendav Eesti Meediaettevõtete Liit valitsusele palvekirja, et riik kompenseeriks kuni juulikuu lõpuni ajakirjandusliku sisu tootmisega seotud töötajate palgakulud 40 protsendi ulatuses.

Valitsuse poole esitatud palves kirjutatakse, et ajakirjanduslikku sisu tootvaid inimesi on Eestis kokku 844 inimest ja nende kumulatiivne palgakulu (ettevõtete kulu kokku) on ümmarguselt 1 650 000 eurot kuus.

Irooniline on see rahaküsimine kahel põhjusel: esiteks lakkab ajakirjandus sellest hetkest, kui valitsus ajakirjanikele palka maksma hakkab, automaatselt olemast sõltumatu ka faktiliselt, seni oli see seda vaid teoreetiliselt; teiseks on täiesti kujuteldamatu, kuidas näiteks patoloogiline vihakõneleja Vilja Kiisler või paljud teised, kes juba valimiste õhtust alates on selgelt kallutatult ja süstemaatiliselt praegust valitsust kritiseerinud, ministreid kangutanud, valeuudiseid levitanud jne sellelt samalt valitsuselt palka vastu võtma hakkavad – see käiks ju nende põhimõtete vastu! Juhul muidugi, kui neil on üldse põhimõtted.

Valitsusele saadetud pöördumisele on kirjutanud alla ka näiteks Urmo Soonvald, kelle otsene alluv Vahur Koorits Delfist/Eesti Päevalehest kirjutas äsja, kuidas maailma tabanud pandeemia on ühele valitsuserakonnale „unistuste kriis“.

Sellise haiglase ajakirjanikule peale maksta oleks küll õilis, kuid mitte just eriti mõistlik tegu. Ja see on vaid üks näide sadadest.