Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Isamaa tõi välja vana suurtüki, et üks laar moona EKRE pihta lasta

-
06.06.2022
Mart Laar on nagu vana suurtükk, mis veeretatakse välja, kui on vaja üks pauk EKRE pihta anda. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

ERR-is on sõna saanud kunagine peaminister Mart Laar ja tema väljailmumine valitsuskriisi ajal näitab, et veteranpoliitiku suurtükk veeretati laost välja just ühe paugu tegemiseks – “Mart Laar: Keskerakonna ja EKRE kooslus jätab venemeelse mulje”.

Seda räägib mees, kelle erakonna liikmed müüsid tema esimeheks olles oma positsiooni kasutades vene ärimeestele Eesti elamislubasid. Seda räägib mees, kelle peaministriks olles läksid siit ära Vene väed, kuid jäid sõjaväepensionärid.

Mart Laar oli peaminister 21. november 1992 – 8. november 1994 – ja “Eesti Vabariigi ja Vene Föderatsiooni vaheline Kokkulepe Vene Föderatsiooni relvajõudude pensionäride sotsiaalsete tagatiste küsimustes Eesti Vabariigi territooriumil” võeti vastu 26. juulil 1994. aastal.

“Teiseks peaks nõudma puhastustööd omal ajal vastu võetud seadusega, mis annab kohalikel valimistel õiguse valida ka täiesti teise riigi ja Eesti jaoks vaenuliku riigi kodanikel. Euroopa Liidu kodanikud jah, aga teiste riikide kodanikud – sellise asja võiks ära likvideerida,” räägib Laar.

Mart Laar oli peaminister 25. märts 1999 – 28. jaanuar 2002 – ja “Kohaliku omavalitsuse volikogu valimise seadus”, mis ütleb  “Hääletamisõigus on välismaalasel, kes vastab käesoleva paragrahvi lõikes 1 nimetatud tingimustele ja kes: 1) elab Eestis pikaajalise elaniku elamisloa või alalise elamisõiguse alusel”, võeti vastu 27. märtsil 2002. aastal. Seda küll Siim Kallase peaministriks oleku ajal, aga ette valmistati see Laari aegadel, sest sellised asjad ei sünni üleöö.

Mart Laari jutud kellegi kremlimeelsusest on alati sellised, mis ei toetu ühelegi faktile, lihtsalt Laar arvab nii. Samas pole veteranpoliitik kunagi võtnud sõna selle massivenestamise vastu, mis toimub läbi slaavi odavtööjõu sisseveo – Laar nagu ei märkaks, kui venestunud on Eesti. Küll aga võtab ta kergesti tuld, kui jutuks on EKRE, sest see erakond teeb rahvusluse hoidmise osas seda, mida tema ei teinud – Laar sillutas hoopiski tee rahvusriigi praegusele kadumisele. Tema vaen Keskerakonna vastu aga pärineb isiklikust vihast ja aegadest, mil ta Savisaare pildi pihta tulistas.

“Ja siis üks väike, aga minu jaoks ammune unistus – digireform ja selle kaudu tohutu bürokraatiaaparaadi kärpimine. Et me ei kärbiks postkontoreid ja politseinikke maakonnas,” väidab Laar. Tema ametisoleku ajal pandi just põhjalik põnts maaelule – põllumajanduse hukutamine Laari poolt on justkui Eesti ajalukku raiutud legend.

Mart Laar on isegi Eesti ajaloo ümber kirjutanud selliseks, nagu poleks taasiseseisvumise lätete juures olnud kedagi peale tema.

UU