Ivan Makarov: KK, go home!

Arvamus,
- Updated
©Uued Uudised
President Kaljulaidi on hea näha pigem lahkumas kui tulemas.

Kolumnist Ivan Makarov kirjutab sellest, kuidas esmaspäeval algas Riigikogu uus istungjärk, rahvaasemike ees esines kõnega Kersti Kaljulaid ja tema esinemise ajaks lahkusid saalist EKRE fraktsiooni liikmed.

EKRE fraktsiooni esimees Henn Põlluaas selgitas lahkumist presidendi kõne ajal ühiselt kokku lepitud protestina. «Me otsustasime, et Eestil ei ole olnud sellist presidenti, kes niivõrd jäigalt on oma mandaati lõhkunud, ühiskonda lõhestanud ning seetõttu me otsustasime protestina tema kõnet mitte kuulata,» ütles endine Riigikogu esimees.

EKRE poliitikud käitusid elutargalt, sest saali jäänud poliitikud pidid kuulama Kersti Kaljulaidilt, et tänane riigikogu palk on paljudele võimekatele inimestele lihtsalt ebaatraktiivne.

Asi pole isegi mitte selles, et traditsiooniliselt tahumatu Kaljulaid vihjas teda ennast määranud rahvaasemikele, et nad pääsesid parlamenti ainult tänu sellele, et nendest targematele ja võimekatele ei sobinud riigikogulaste „niru“ palk.

Asi on selles, et see rahvale pähe määritud euroametnik ei taipagi, kui südametult ja jultunult kõlas see Eesti tööd rügavate tööinimeste ja haigekassa kindlustuseta pereemade jaoks, kes saavad sandikopikaid ja seega ei olegi võimekad. Aga ülemaailmne naiste ja laste kaitsja ei peagi sellest hoolima.

KK, go home!”

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused