Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ivermektiin on liiga odav ja tõhus, et lubatud olla

-
21.10.2021
Ivermektiin.
© Scanpix

“Kujutleme ärimeeste seltskonda, kes kavatseb pudelivee müügiga terve varanduse kokku ajada. Aga plaani takistab allikas, mille vesi on puhas, tervislik ja praktiliselt tasuta. Eetilised ärimehed leiaks, et antud olukorras tuleks mõni teine äriplaan valida. Ebaeetilised aga manipuleerivad inimesed uskuma, et allikavesi on tervisele ohtlik ja tuleb ära keelata. Ainus võimalus janu kustutada on osta nende käest rängalt üle hinnatud pudelivett.

Just sedasorti probleemiga on meil tegemist ivermektiini puhul. Selle odava ravimi kogemata avastatud ravi- ja ennetusvõime Covidi puhul oli globaalse ravimiäri jaoks halb üllatus.

Ivermektiini naeruvääristatakse ja halvustatakse massimeedias, kutsudes seda loomade ussirohuks.Tõsi, ivermektiini üks kasutusvaldkond on parasiitide tõrje ja seda kasutatakse ka veterinaarias. Samas võib paljudel tuntud rohtudel olla erinevaid kasutusvaldkondi. Kas aspiriin tuleks ära keelata, kuna selle abil saab tõrjuda varba vahelt seenhaigust, eemaldada plekke või puhastada vannituba? Ilmselt mitte.

Täpselt sama narr on esitleda ivermektiini pelgalt loomade ussirohuna, kuna selle abil on inimeste ravis märkimisväärseid tulemusi saavutatud. Lausa nii erakordseid, et ravim on kantud ÜRO oluliste ravimite nimekirja ning sai 2015. aastal meditsiinivaldkonna Nobeli preemia. Ivermektiini raviva mõju kohta on piisav hulk teadusuuringuid, et väita: tegemist on ohutu ja tõhusa ravimiga.

Jõuame küsimuseni — miks asjalikku tabletti nii raevukalt tõrjutakse? On see tõesti inimeste tervisele ohtlik? Arvestades ivermektiini ajalugu, on see ebatõenäoline.

Tegelikult just odav hind ja tõhusus on ivermektiini demoniseerimise põhjuseks. Ivermektiini patendikaitse on lõppenud, nii et selle tootmine on vaba. Vaba tootmine tähendab suurt konkurentsi ning odavat müügihinda.

Juba lubatakse, et kohe on turule tulemas “esimene koroonaravim” molnupiravir (Thori vasar), mille katsetused viidi läbi sama pealiskaudselt nagu vaktsiinidel. Selle tõhusus on kusagil 48% ringis, seega madalam kui ivermektiinil. Aga ühe ravikuuri hind on uuel tabletil 600 eurot. ivermektiini 8 euro vastu. Arengumaades võib ivermektiini ravikuuri hind olla isegi alla kahe euro.

Uue ravimi töötas välja Merck, mis oli ka Ivermektiini algne tootja. Ivermektiini kogemata avastatud Covidi-vastane toime oli ka nende jaoks halb üllatus, kuna ähvardas rikkuda uute ravimite müügist loodetava kasumi. Seepärast esines Merck avaldustega, kus hoiatas ivermektiini kasutamise eest koroonahaiguse raviks. Samal ajal sai korporatsioon USA valitsuselt helde rahasüsti uue ravimi väljatöötamiseks. Maksumaksja raha eest välja töötatud ravimit müüakse tootmiskuludest 40 korda kallimalt. Valitsused on uue ravimi ostmiseks juba järjekorda võtnud.

Hüperkasumit lubava uue patentravimi müügist on huvitatud tootjad, vahendajad, arstid, apteegid, haiglad. Oma osa saavad ka massimeedia ja riigiaparaat. Ivermektiini müügist oleks kasu vaid patsientidel.

Seega olemegi olukorras, kus haigekassasse kogutud maksuraha voolab laia jõena ravimifirmade kaukasse, inimestele surutakse sisse nigela tõhususe ja kahtlaste kõrvaltoimetega vaktsiine ja varsti ka tablette, odav ja tõhus ravim on aga keelatud.

Toimiva ravi keelamises osalevad nii tervishoiuametnikud kui ka arstid. Nad ei saa väita, et nad ei ole tegeliku olukorraga kursis. Haritud inimestena on nad kindlasti erinevatele uuringutele pilgu heitnud ja teavad, milline tegelik olukord on. Teadmise salgamine tähendab aga, et inimeste tervis on teadlikult globaalsete suurfirmade huvide ja isikliku kasu ohvriks toodud. Ja see on pehmelt öeldes… kahetsusväärne.”

Karl Olaf Rääk

Viited:

MERCK SELLS FEDERALLY FINANCED COVID PILL TO U.S. FOR 40 TIMES WHAT IT COSTS TO MAKE https://theintercept.com/2021/10/05/covid-pill-drug-pricing-merck-ridgeback/

Israeli scientist says COVID-19 could be treated for under $1/day
https://www.jpost.com/health-science/israeli-scientist-says-covid-19-could-be-treated-for-under-1day-675612

Ivermektiin – olematuks vaikitud tõhus COVID-19 ravim, mis muudaks vaktsineerimise küsitavaks

Ivermektiin – olematuks vaikitud tõhus COVID-19 ravim, mis muudaks vaktsineerimise küsitavaks

Review of the Emerging Evidence Demonstrating the Efficacy of Ivermectin in the Prophylaxis and Treatment of COVID-19
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8088823/