Jaak Madison: Barbi Pilvre mõnitab ja alavääristab maa-elu ja inimesi

Arvamus,
©UU
EKRE Riigikogu saadik Jaak Madison.

Lugesin ja imestasin, et kuidas on küll võimalik, et Eesti parlamendis on liige, kes tahtlikult mõnitab ja alavääristab maa-elu ja inimesi, kes üritavad seal hakkama saada.

Imestasin, et rahvasaadik ei suuda näha laiemat pilti, mida toob endaga kaasa väär aktsiisipoliitka. Selline küünilisus on labane.

Alkoholiaktsiisi ränk tõus mõjutab otseselt väikepoode Lõuna-Eesti maapiirkondades. See ei vähenda teps mitte alkoholitarbimist, mis on tegelikkuses niigi iga-aastaselt vähenenud, vaid hoopis kallutab ostma Läti reisil suuremaid koguseid.

Kui varem võis külamees endale sauna tarbeks osta kohalikust poest kuuspaki, siis nüüd ostab ta korraga ja tunduvalt soodsamalt mitu kasti varuks valmis. Kui aga see inimene läheb ostma õlut naaberriigist, siis ühe hoobiga toob ta kaasa ka toidukraami. Enne piiriületust tagasiteel Eestisse tangib ka soodsamalt kütusepaagi ja jätab sellega ka kütuseaktsiisi lätlastele. Selline väikene kaubareis tähendab aga kõikide kaupade läbimüügi drastilist vähenemist, mis päädib lihtsalt kaupluste sulgemisega.

Kaupluste sulgemise põhjuseks suurmarketite olemasolu toomine on kehv kaunisvale, mida võib naljaviluks vaid endale sisendada lapsemeelne. Barbi Pilvre pole vist kunagi Lätis Valmieras käinud, kus asub ka suur kauplus nimega Depo, mille parkla on Eesti numbrimärgiga autosid täis. Põhjuseks taas hind – isegi ehituskaupu tuuakse suurtes kogustes Lätist.

Lisaks sisetarbimise vähenemisele ja maksutulu kandumisele lõunanaabrite eelarvesse mõjutab sotsialistide hullumeelne poliitika ka Põhja-Eestit. Enam ei tule soomlased ostureisile mitte Tallinna, vaid eelistavad ka ise hoopis Läti külastuse ette võtta.

Rääkida kümnesendisest hinnatõusust õllepudeli puhul on lihtsalt valetamine. Soovitan rahvasaadikul minna poodi ja võrrelda hindu varasemaga – õllepudeli hind on võrreldav Soome omaga. Lisaks sellele võin saladuskatte all öelda, et isegi üks sotsialistist minister käis juba möödunud suvel alkoholireisil Lätis – suitsunurgas oli see jutuks.

Jälk on lugeda, et üks rahvasaadik peab täiesti normaalseks, et maa-elu hääbub ja rahvastik liigub linnadesse. Meie asi parlamendis peab olema tagada stabiilne regionaalpoliitika, mille tulemusel peab säilima ka võimalus elada maal.

Eesti ei piirdu ainult Tallinna ja Tartuga, vaid Eesti säilib ja kestab siis, kui säilivad ka külad, maakoolid, väikekauplused ja rahvas, kes täidaks need külad ja vallad. Kui pr Pilvre peab seda mõttetuks, siis ehk pole ta enam adekvaatne esindama rahvast esinduskogus ja võiks kaaluda tagasipöördumist reaalellu. See tähendab, et tootvale tööle.

UU

Loe lisaks:
Sots Barbi Pilvre paljastas oma erakonna pale: põlgus maaelu ja eesti rahva vastu

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused