Jaak Madison Delfi/EPL-i euroühendriikide ihalusest: parem olla vaesem, kuid vaba

Arvamus,
- Updated
©Uued Uudised
EKRE eurosaadik Jaak Madison Brüsselis.

Euroopa Parlamendi saadik Jaak Madison kritiseerib Delfit ja Eesti Päevalehte, kes on kirjutanud “Tilluke samm Euroopa Ühendriikide poole, lootuskiir meile kõigile”.

“Kui senini on seda üritatud vältida, siis praeguseks on juba tihti kasutusel retoorika, nagu Euroopa Ühendriigid on meile vältimatu ja muidu me sureme üksinda ära.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kui enne kõiki valimisi on isegi kõige liberaalsemad poliitilised jõud rääkinud, kuidas Euroopa Liit on riikide liit ja keegi ei taha Euroopa impeeriumit ehitada, siis reaalsed sammud ja hääletamised näiteks Euroopa Parlamendiski räägivad selgelt teist keelt.

Täna on meie liberaalne lipulaev Delfi vähemalt ausalt öelnud oma seisukoha, et meile kõigile on lootuskiireks samm Euroopa Ühendriikide poole. Tõenäoliselt esindabki see Delfi/Päevalehe toimetuse isiklikku vaadet, et Eesti Vabariigi iseseisvus ja meie põhiseaduslik kord on möödanik ja mitte midagi väärt.

Samas ei saa välistada ka kalkuleeritud avaliku arvamuse kujundamist Euroopa Ühendriikide aktsepteerimiseks, mis tuleneb mujalt organiseeritud kampaania korras.

Põhiline argument on alati see, et üksinda Eesti langeks kohe Venemaa saagiks ja majanduslikult nälgime surnuks. Ei loe neile argumendid sellest, kuidas Euroopa Liidu juhtriigid üle meie peade mängivad Venemaaga või kuidas liigne küürutamine Euroopa Liidu ees hoopis kahjustab meie julgeolekut, kuna Saksamaa ja Prantsusmaa on end vastandamas Ameerika Ühendriikidega, kes on geopoliitiliselt läbi NATO meie peamine liitlane.

Euroopa Liit on ammu juba impeeriumi laadne ühendus, kus meie seadusandlus, kohtusüsteem või majanduspoliitika on allutatud nende reeglitele. Seega on juba vältimatu rääkida uuest referendumist ja küsida uut mandaati föderaliseerumiseks rahvalt.

2003. aastast pärit mandaat ei andnud luba Euroopa Ühendriikide ehitamiseks. Nüüd hakkavad liberaalid muidugi karjuma, et kas me tahame lahkuda Euroopa Liidust?

Sõltub. Kui Euroopa Liit muutubki lõplikult ühendriikideks, siis see ei ole liit, kus mina tahaksin olla. Mina tahan iseseisvat Eesti riiki. Pigem olla isegi vaesem, kuid vaba.

Kuid lõpliku vastuse peaks andma sellele rahvas. Kui rahvas soovib olla uues liidus teiste käsualune, siis on see nende valik. Kuid selleks tuleb anda üldse võimalus, et rahvas saaks otsustada riigi tuleviku ja saatuse üle.”

13 commentsOn Jaak Madison Delfi/EPL-i euroühendriikide ihalusest: parem olla vaesem, kuid vaba

 • Avatar

  Eesti rahva hulgas on grupp liiduusku seltsimehi. Mäletan kolmekümne aasta tagust iseseisvuse taastamise lugu, kus oli samuti selliseid tüüpe, kes iseseisvuse jutu peale kukkusid kätega vehkima:”Mis te jamate, iseseisev Eesti Vabariik!? Ei saa me ilmaski ilma suure Venemaata hakkama!” Küllap mäletavad paljud säärase mõtteviisiga kaaskodanikke. Ma nimetan seda tõbe akuutseks, maniakaalsusele lähenevaks alaväärsuskompleksiks.

  • Avatar

   Ka Soome juhtivpoliitikute seisukoht oli siis täpselt sama, mis teil liidus viga on? Tänasel huulepulga valitsusel
   jälle sama jutt: mis teil liidus viga on?

 • Avatar
  Special European Council, 17-21 July 2020

  Nii see on.

  Rohkem selgub 2021 jaanuaris aga juba praegu on teada, et uued maksud ja maksutõusud tulevad.

  Sisse makstav osa tõuseb ise juba väga palju.
  Tõstetakse CO2 tasu 1 EUR tonni kohta.

  Kehtestatakse NELI UUT MAKSU:

  1. plastikumaks 0.8 EUR kilogrammi kohta
  2. CO2-ga maksustatakse laevad ja lennukid
  3. pangaülekanded maksustatakse
  4. digitaallevi maksustatakse

  Täpsemalt selgub jaanuaris 2021

  Ja juba praegu maksame 20% tollimaksu – ränk maks.

  Aafrikasse jt. riikidesse pumbatakse 98 miljardit EUR.
  Ka see tuleb meie maksumaksjatel kinni maksta ja see on maks.

  Peale selle võtab EL ise laenu ja meie maksame selle kinni.
  Jällegi uus maks.

  EL administratiivkulud on juba üle 10 miljardi aastas!
  Eesti riigi aastaeelarve maht!

  Lisaks suur hulk muid sigadusi seoses migratsiooniga jm.
  Samuti uus maks.

  2050 peab majandus olema “CO2 vaba”.
  See läheb meile astronoomilisi summasid maksma.
  Enne CO2 maksu oli Eesti elekter põhjamaade kõige odavam elekter ja me olime eksportija.
  Ettevõtted lahkuvad eestist ja arvake ära kuhu? Rootsi, sest elekter palju odavam ja tootmine tuleb odavam.
  Kes vastutab selle sigaduse eest?

  Euroopa Liit läheb ülemõistuse kalliks maksma.
  ESM Riigikohtu punkt 223 tuleb ära teha!

  Ei ole mõtet lasta ennast sentide eest maha müüa.
  See on sama kui kui sul on suur eramaja ja siis tuleb mingi kerjus-sahkerdaja ja aitab sul ühe aialipi ära värvida ja pärast peab ennast su majas peremeheks, et ta aitas ka ehitada. Palju Eesti maksab? Ja võrdleme seda sellega mis me sealt saame. Me maksame ränka hinda peale.

 • Avatar

  Ma ei riskinud oma eluga ühest liidust lahkumisel selleks, et astuda teise “liitu”! Veel vähem mingisse taas kommunistlikku ühendriiki !!!

 • Avatar

  Loomulikult nõus! Kas neist määratud laenudest-toetustest ei saaks keelduda, kui nendega kaasnevad meile vastuvõetamatud tingimused? Selgelt on tunda, kuidas EL-s on hullem elada kui oli NL ja järjest hullemaks aetakse! Vajame referendumit!

 • Avatar

  Ka mina olen Madisoniga nõus. Kuid väikese täpsustusena meenub kellegi kommentaar, et EL pole muutumas mitte ühendriikideks vaid impeeriumiks. Ei tea, kumb neist kraad kangem on. USA pealt võib praegu näha, kuidas kõõlutakse piiril, kas viimane sõna jääb osariigile või keskvõimule (mässude menetlemises). Aga teades tänapäeva noori eestlasi tunnen pessimismi unitaarsest EL-st väljaastumise hääletustulemuste vastu. Noortel pole enam rahvust, sest kogu nende minapildi on kujundanud Hollywoodi multikultirosolje. Nad peavad ennast maailmakodanikeks, kel puuduvad romantilised tunded põlismaaluse suhtes. Mõni küsitlusfirma võiks seda temaatikat uurida. Saaks perspektiivis reaalsema pildi. Võib olla ongi viimane aeg eestlaste reservaatide loomiseks. Multikultlased ju ometi ‘ämerikalikke’ reservaate põlata ei tohiks, pole veel kuulnud nende vastu protestitavat (erinevalt rahvusriikide vihkamisest). Iseküsimus, et nad iseend ‘aborigeenidena’ mittetajudes keelduvad pärismaalasteks pidamast ka neid, kes olles põlismaalased end pärismaalastena teadvustavad.

 • Avatar

  Madison on tubli poiss! Ei ole midagi üllamat, kui seista oma esivanemate verega läbiimbunud sünnimaa eest!

 • Avatar

  Madison on vähemalt põhiseadust lugenud ja selle mõttest aru saanud. Majandusühendusest on asi juba ammu väga kaugel ning iseseisvusest pole haisugi. See tuleb alles saavutada!

 • Avatar

  Sajaga nõus Madissoniga. Ilmne ka see et punameedia tegeleb ajupesuga, aga paljud neid solgitorusid enam ammu ei tarbi.

 • Avatar

  Sajaga nõus sellega!

  • Avatar
   Aigar Ajaots

   Kui grupp juhtivseltsimehi järgib vankumatult vandenõuteooriaid, siis on tegemist vandenõupraktikaga. Kõrgeima võimu kandjaks on siis mingid vandenõulas-salaseltslased, mitte rahvas.

   • Avatar

    Just, ma olen seda juba ammu kirjutanud, kuna nn. vandenõuteooriad saavad järjest uudisteks pole meed mitte vandenõuteooriad, vaid saatanlik praktika. Me võiks kõik rõõmustada kui need oleks ja jääkski teooriateks, aga ei, uudisteks saavad!

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused