Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Jaak Madison: EL-i kõrge välisesindaja Josep Borrelli tegevus on katastroof

06.02.2021
Joseph Borrell ja Sergei Lavrov Moskvas – on kohe näha, kes ennast peremehena tunneb. (Foto: Scanpix)

“Euroopa Liidu kõrge välisesindaja (kas pole juba iseenesest naljakas ametinimetus?) Josep Borrell käis visiidil Moskvas. Postimees küsis Euroopa Parlamendi liikmetelt kommentaari.

Ma kommenteerisin järgnevalt: “ELi kõrge välisesindaja tegevus on katastroof.

Borrelli visiit Moskvasse sai küll juba varem kriitika osaliseks, kuid enne visiiti võis olla äraootaval seisukohal. Teatavasti on diplomaatilised suhted vajalikud ka mitte suurimate sõprade vahel ja täielik kontakti puudumine on alati kahjulik.

Paraku eeldab diplomaatiline suhtlus ka võimekust ja soovi oma eesmärke saavutada. Borrelil ei paista olevat kumbagi – ei võimekust ega soovi midagi saavutada. Seda tõestas ka tema hambutu pressikonverents Lavroviga, kus venelased pehmelt öeldes loputasid ta läbi.

Seda enam on see muret tekitav, et Eesti välispoliitiline uus suund, mida esindab välisminister Liimets, paistab selgelt olevat oma välispoliitika täielik allutamine ELi välispoliitikale. ELi välispoliitika juht on aga paraku end tõestanud nõrga diplomaadina, mis kindlasti peaks üles äratama ka viimased föderalistid Eestis, kes laulavad mantrat Euroopa väärtustest ja ühisest poliitikast.””

Jaak Madison, Euroopa Parlamendi saadik