Jaak Madison: EL peab tegelema ohtudega Euroopa riikidele, mitte teiste riikide siseasjadega

Arvamus,
- Updated
©Uued Uudised
EKRE eurosaadik Jaak Madison Brüsselis.

Euroopa Parlamendi saadik Jaak Madison kirjutab sotsiaalmeedias sellest, miks ta jäi Vene-teemalise raporti puhul erapooletuks.

“Täna on Euroopa Parlamendis üheks debatiteemaks suhted Venemaaga. Vastaval teemal on koostanud raporti üks parlamendiliige, Andrius Kubilius, kes on olnud ka kahekordne Leedu peaminister. Muidu mõistlik mees. Antud raporti üle oli hiljuti hääletus väliskomisjonis ja see nädal ka täiskogu istungil. Kuna ma jäin antud raporti hääletusel erapooletuks, siis eile küsis kommentaari Postimehe välisuudiste ajakirjanik.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mina vastasin nii: “Ma jäin erapooletuks, kuna antud raport on liiga vastuoluline. Ühest küljest ma olen nõus raportis toodud faktidega, et Venemaa välispoliitika on olnud agressiivne, kuid ma ei saa nõustuda mitme teise punktiga.

Nimelt kutsutakse raportis üles andma Brüsselile suhetes Venemaaga ainuõigust elik soovitakse välispoliitika tsentraliseerimist. See on täiesti vastuvõetamatu, et liikmesriigid peaksid ka antud küsimuses oma välispoliitika loovutama Euroopa Liidu kõrgele välisesindajale, kes tehti alles hiljuti Moskvas naerualuseks.

Teiseks kutsutakse üles töötama režiimi vahetuse nimel Venemaal, mis on lihtsalt jabur. Euroopa Parlament arvab liiga tihti, et me peame tervet maailma õpetama, kuidas elama peab ning millised väärtused on need kõige õigemad. Minu seisukoht on, et nii nagu Eestil, Saksamaal või Ungaril on oma sisepoliitika, on see ka Venemaal.

Euroopa Parlamendi asi ei ole tegeleda teiste riikide siseasjadega, vaid tegeleda tuleb ohtudega, mis tulenevad Euroopa riikidele. Seega keskenduma peaks sellele, et kuidas Euroopa riigid peaksid oma kaitsevõimet tõstma, suurendama sõltumatust majandus- ja energeetikapoliitikas ning kuidas suudetakse ennetada uusi võimalikke rünnakuid Venemaa poolt teiste Euroopa riikide vastu. See, kuidas Venemaa oma sisepoliitikat ajab, ei ole aga meie asi.”

Sestap jään ka lõpphääletusel erapooletuks.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused