Jaak Madison: erakond, mis kunagi vabadust kaitses, on nüüd keeldudepartei

Arvamus,
Jaak Madison.

“Erakond, mis kunagi kaitses elementaarseid vabadusi ja sh ka sõnavabadust, on muutunud käskude-keelude-piirangute parteiks.

Jah, see on Reformierakond. Tulla välja eelnõuga Riigikogus, et väidetavalt võidelda vihakõnega – see näitab totalitarismi ihalust, mis Euroopas laiemalt on juba igapäevane nähtus. Kui avaldad ebakorrektset arvamust, mis ei ohusta aga kedagi konkreetselt, lähed istuma aastaks-paariks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Sama tahtis “vihakõneseadusega” teha ka Reformierakond: eelnõu kohaselt läheks inimene oma arvamuse pärast kuni aastaks kinni. Korduval juhul, kui suud pruugib, kuni kolmeks aastaks. Näiteks oleks vihakõne see, kui ma ütlen, et islamiusk ei kuulu Eestisse või et geid ei peaks saama lapsi lapsendada.

Naljakas fakt ka juurde: selle eelnõu kohaselt peaks kinni minema ka Mary Kross, kes korraldas provokatsiooni, et õhutada viha ühe erakonna vastu. Kuid tema pääses muidugi oportuniteediga, kuna puudus avalik huvi. Oravate puhul ju avalikku huvi pole, kui sigadustega hakkama saavad.

Õnneks ka hea uudis: see eelnõu lükati tagasi Riigikogus. Tänases maailmas on konservatiivid ainsad, kes kaitsevad liberaalseid vabadusi, milleks on õigus ka oma arvamust öelda. Isegi kui see kellelegi ei meeldi. See on juba tema mure, kes ei suuda aktsepteerida vabadust.”

Jaak Madison, Euroopa Parlamendi saadik

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused