Jaak Madison: Euroopa Liit teeb Vene-Ukraina konfliktis taas ainult deklaratiivseid avaldusi

Jaak Madison leiab, et lääneriigid ei reageeri Venemaa sigadustele piisavalt kiiresti.

EKRE Riigikogu saadik Jaak Madison juhib tähelepanu sellele, et Venemaa on olukorra Kertši väinas viinud sõja piirile, lääneriigid aga ei reageeri sellele piisavalt aktiivselt ega aja ka mõistlikku kaitse- ja liitlaspoliitikat.

“Kui Venemaa õigustab Ukraina laevade ründamist ja konflikti eskaleerimist täiemahulise sõja poole väitega, et nood olevat rikkunud nende piiri, siis tekib mul küsimus: kas Eestis baseeruvad õhuturbe hävitajad peaksid õhupiiri rikkuva Vene lennuki alla tulistama? Iga tervemõistuslik inimene peaks vastust teada.

Seega on hetkel tegemist tahtlikult otsitud ettekäändega, et sulgeda Ukraina ligipääs Aasovi merele ja sellega laiendada okupatsiooni. See on aga omakorda heaks järjekordseks proovikiviks Euroopa Liidule, kes võtab vastu järgmised deklaratiivsed avaldused, sest liidu juhtriigid Saksamaa ja Prantsusmaa teevad samal ajal rõõmsalt edasi diile venelastega.

Mida teevad samal ajal Mikser ja Mihkelson? Mõistavad hukka. Hüva, seda võib teha, kuid samal ajal mõistes hukka jätkavad nad ikkagi Eesti – Venemaa vahelise piirilepingu õigustamist.

Mida peaks aga Eesti tegema? Mul on vastused olemas: 1) suurendama kaitsekulutusi 2,6%-le, mis on ka meie programmis kirjas; 2) revideerima praegused kulutused, et tõhustada olemasolevate kulude efektiivsust; 3) investeerima kiirkorras õhutõrjesse ja rannakaitsesse, mis on omakorda seotud esimese punktiga; 4) laualt kiiremas korras ära pühkima praeguse variandi piirilepingust; 5) lõpetama välisministeeriumis toimuva USA mõnitamise, kuna president Trump on nende jaoks antipaatne.”

Kommentaarid