Jaak Madison: heaoluühiskonnal on aega ja raha, et protesteerida umbmääraste asjade vastu

Arvamus,
- Updated
©UU
Jaak Madison

EKRE saadik Euroopa Parlamendis Jaak Madison kirjutab mõtetest, mis tekivad kliimahüsteerikute tegemisi vaadates.

“Vaatasin just Brüsselis olles uudiseid ühest Šveitsi saksakeelsest kanalist, mis kajastas täna üle maailma toimunud meeleavaldusi-proteste seoses kliimaga. Eile õhtul aga sattusin vaatama kajastust Londonis toimunud meeleavaldusest, kus protestijad sulgesid liikluse, korraldasid korraliku märuli ning politseil oli piisavalt tegevust korra tagamiseks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Vaadates neid uudiseid, siis tekib mitu mõtet. Lisaks hämmeldus sellest, kui palju võib ikka lolle olla, kes on lisaks ka hüperaktiivsed.

Sydneys olid protestijad selga tõmmanud mesimummude kostüümid (mis paistsid vägagi kunstmaterjalist olevat), millega vist taheti näidata mesilaste hukkumist. Pigem oleks pidanud ikka enne mõne lamba kasvatama, siis lambavillast lõnga tegema ning õmblema sellest mesimummu kostüümid. See oleks olnud keskkonnasõbralik!

Londonis olid kuskilt protestijad saanud mingi tuletõrjemasina, millega pritsisid ühele valitsushoonele punast värvi (ehk vere simulatsiooni). Prantsusmaal aga lebasid noored maailmapäästjad massiliselt maanteedel ja vahtisid taevasse. Ja nii üle maailma.

Palju oleks veel kirjeldada, kuid jagaks mõtteid.

1) Me elame globaalselt liiga hästi, kui kümnetel tuhandetel inimestel heaoluriikides pole enam olmeprobleeme ja muresid näiteks toidu või vee pärast ning seega minnakse protestima millegi vastu, mis on umbmäärane ja statistiline. Tasub meeles hoida, et arengumaades ei protesti keegi, sest igapäevased mured on neil reaalsed. Seevastu on heaoluriikide noorte ja tööealistel piisavalt aega, et vedeleda tänavatel ajal, kui teised töötavad.

2) Protestijaid on küll igas vanuses, kuid suurim mass tundub olevat üle maailma vanuses 15-30 eluaastat. Välimuse järgi on tegu laste ja noortega, kel on olnud hea ja turvaline elu, ilma et peaks muretsema toidu, riiete või homse päeva pärast. Seega isegi kui tahaks vähegi mõistlik inimene tegeleda keskkonnaprobleemidega, siis need tänapäeva hullusega kaasaminevad lapsed teevad selle piinlikuks.

3) Protestid toimuvad maailma suurlinnades. See tähendab, et protestijad, enamuses need lapsed ja noored maailmaparandajad, on suurlinlased. Seega eriliselt vastik on näha, kui linnalaps, -mees või -naine tuleb rääkima näiteks liha kahjulikkusest maailmale, kui samal ajal on üle maailma maaelu säilimise kontekstis loomakasvatus üks olulisemaid.

4) Teatud intervalliga toimuvad ikka globaalsed hullused. Kuid me teame ka ajaloo põhjal näiteid, kus need on olnud tegelikult organiseeritud või vähemalt sponsoreeritud mingil määral huvigruppide, organisatsioonide või riikide poolt. Kui Vietnami sõja ajal hakkasid kasvama suured “rahumeelsed meeleavaldused” sõja vastu ning 80ndatel toimusid meeleavaldused Euroopas USA tuumarelvade vastu (ehk nad soovisid “maailmarahu”), siis on fakte, mis kinnitavad Nõukogude Liide toonast osalust nende “rahuprotestide” rahastamises. Ma ei imestaks, kui praegust hullust ja neid korraldavaid organisatsioone rahastavad kaudselt hiinlased või venelased.

5) Siiani on ikka kehtinud heaolumaailmas demokraatia põhimõte. Paraku kliimaprotestijad ei teakski nagu sellest enam midagi. Kui mingis X riigis on piisavalt suur hulk inimesi, kes soovib näiteks keelustada fossiilsed kütused, siis saagu omale esindatus parlamenti, kes siis kujundaks poliitikat. Kui ühtegi sellise lubaduse parteid ei ole, siis tehku! Kui sellised tohutud massid võitlevad ikka maailma eest, siis pole ju mingi probleem teha uus revolutsiooniline erakond ükskõik millised riigis, võita valimised ning siis keelustada ükskõik millised kütuseliigid, toidud või sõidukid.

6) Eestis on ikka seis hea. Kui ma vahel olen näinud reedeti protestijaid Toompeal, siis neid on käputäis ja isegi nende hulgas on osa sotse, kes on lihtsalt küünilised oportunistid ning proovivad meeldida tänastele 15-aastastele lastele. Need lapsed siis ehk valivad 2021. aastal neid, valimisiga ju 16 eluaastat. Kuid ülejäänud ühiskond paistab mõistuselt terve olevat.

P.S Peale uudiseid hakkas üks loodussaade, milles just Aafrika looduses üks kiskja (täpiline) murdis teise looma maha ning hakkas seda nosima. Praegu eetris olevas kaadris aga jõehobud ujuvad ja sebrad liiguvad karjas ning üks kiskja murdis sebra maha. See on loodus oma seadustega. Kohustuslik peaks olema vaatamiseks protestivatele lastele!”

One commentOn Jaak Madison: heaoluühiskonnal on aega ja raha, et protesteerida umbmääraste asjade vastu

  • Avatar
    Leo Viller

    Hiinas kasutas Mao Ze Dong pärast mitukümmend miljonit hiinlast tapnud näljahäda oma võimulpüsimise eesmärgil ära noori linnanoortest hungveipinge. Tegelikult seisis viimaste selja taga varjatult Hiina sõjavägi. Kui Mao oli võimu jälle kindlalt enda kätte saanud, püstitati loosung ” tõuske üles mägedele ja laskuge alla orgu “, millega kasulikeks idiootideks osutunud hungveipingid kupatati maapiirkondadesse, kus nad said tunda nii rasket orjatööd kui ka seksuaalset ärakasutamist

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused