Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Jaak Madison: “Kaja Kallas seab eelarve tasakaalu eespoole riigi julgeolekust”

-
09.03.2022
Jaak Madison.
© Uued Uudised

Täna toimus Strasbourgis Euroopa Parlamendis debatt Euroopa julgeolekuolukorra üle Venemaa agressiooni ja Ukrainasse tungimise valguses koos Eesti peaministri Kaja Kallasega. EKRE (Identiteet ja Demokraatia) esindaja Euroopa Parlamendis Jaak Madison juhtis oma kõnes tähelepanu kiireloomuliste investeeringute vajalikkusele riigikaitses.

Madison nõustus, et NATO on oluline liitlane ja keegi seda kahtluse alla ei sea, kuid käesolevas olukorras tuleb eestlastel samuti võimalikult kiiresti ja võimalikult palju Eesti riigikaitset tugevdada. Tema sõnul oleks see erandkorras teostatav riigikaitselaenu võttes.

„Ajal kui meil on kõige madalam välisvõla tase Euroopa riikidest, ajal kui inflatsioon on lendamas taevasse ja ajal kui meil käib sõda meie naabri juures,“ loetles eurosaadik põhjuseid, miks on praegu parim aeg laenu võtmiseks.

Europarlamendisaadik argumenteeris, et riigikaitselaenu peab võtma ja et meil on selleks poliitiline konsensus olemas kõikide parteide poolt välja arvatud ühe suure erandiga – peaministrierakond, Reformierakond. Nemad seavad eelarve tasakaalu eespoole riigi julgeolekust. Madison sõnas, et täna pole aeg rääkida eelarve tasakaalust, vaid sellest, et me suudame investeerida meie kaitsevõimesse.

„Proua Kallas,  kaitseme Ukrainat, kaitseme Euroopat, aga kaitseme ka Eestit,“ sõnas Madison lõpetuseks peaministrile.