Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Jaak Madison: kas valitsev Reformierakond tegutseb Hiina “kasuliku idioodina”?

-
04.03.2021
Huaweid peetakse Hiina majandusliku ekspansiooni lipulaevaks. (Foto: Scanpix)

Ma imestan, et kuidas saab meedia olla praegu vait, kui Eesti valitsus otsustas päevakorrast maha võtta sidevõrkude turvalisuse määruse ehk n-ö Huawei eelnõu.

Tegemist oli kavaga, et piirata Hiina tehnoloogiaettevõtete võimalusega ligi pääseda meie sidesüsteemidele, mis kujutab endast päris reaalset ohtu. Hiinlaste mõjuvõimu kärpimist soovisid ka Ameerika Ühendriigid ja ilmselgelt pole Eestil ühtegi objektiivset põhjust, et lasta Hiinal omada tugevat mõju meie sidesüsteemidele.

Olgu mainitud, et ameeriklased pole nõudnud, et me peaksime kasutama USA ettevõtete teenuseid hiinlaste asemel. Lahendus oleks olnud mitte Huawei, vaid Ericssoni või Nokia seadmete kasutamine.

Eestil ei ole põhjust Hiina mõjuvõimu kaitsmiseks ja kasvatamiseks, kuid ehk on mõnel eestlasel objektiivsed põhjused seda teha? Isegi meie suhete arvel ameeriklastega? Isegi meie julgeoleku ja sõltumatuse arvel? Tundub, et on.

Ma toon välja ühe väga põneva fakti, millega esines Riigikogu esimees Henn Põlluaas intervjuus Õhtulehele, kui kommenteeris Riigikogu väliskomisjoni visiiti Hiinasse. Tsiteerin Põlluaasa:

“Meie delegatsioonis oli ka Keit Pentus-Rosimannus ja Hiina kompartei kõrged juhid ütlesid, et kui tore, Reformierakond – meil on teiega ju koostööleping! Pentus-Rosimannus läks näost punaseks ja kui me pärast küsisime, et kuidas selle lepinguga on, siis ta selget vastust ei andnud.”

Kuidas siis on, pr rahandusminister? Teil on koostööleping Hiina komparteiga? Kas Te tõesti varjate seda? Millist mõju see avaldas tänasele Eesti valitsuse otsusele, millega Reformierakond tegi kahtlemata palju heameelt hiinlaste kommunistlikule parteile?

Ma olen väliskomisjoni liige Euroopa Parlamendis ja lisaks ka Euroopa Parlamendi – Ameerika Ühendriikide delegatsiooni liige ning selline otsus Eesti valitsuse poolt on otsekoheselt öeldes omane kasulikele idiootidele.

Ma ei tea tõesti, millega mõtlevad reformierakondlased ja nende toetajad, kuid praegusel hetkel on tegemist ohuga Eesti huvidele.

Ma eeldan, et ajakirjanduses on veel mõned päris ajakirjanikud olemas, kes seda teemat ja sellist otsust ei jäta lihtsalt tähelepanuta ning ei ole pimestatud lõputust rõõmust, et see kamp on nende arvates parem kui EKRE. EKRE, kellel puuduvad koostöövormid Venemaa või Hiina võimuparteidega. Erinevalt mõlemast tänasest valitsuserakonnast.

Jaak Madison
Euroopa Parlament

Vaata ka Eesti president Kersti Kaljulaid kohtus Huawei esindajatega