Jaak Madison: kooseluseadus on Eesti ajaloo üks koledamaid seadusi

Arvamus,
©Uued Uudised
Jaak Madison.

“Kuigi ma austan väga peaminister Jüri Ratase võimekust oma tööd teha, siis jääb arusaamatuks, et kust tuleb teadmine või arvamus, et Eesti ühiskond vajab kooseluseaduse rakendusakte. Nii ta väitis Delfi intervjuus.

Võtame asja kokku lühidalt. Kooseluseadus oli lähiajaloo üks koledamaid seadusi, mis lõhkus ühiskonda, võeti vastu head parlamentaarset tava arvestamata (jäeti töö pooleli uue Riigikogu koosseisu jaoks peale 2015. aasta valimisi) ning võeti vastu valetades ühiskonnale. Sisuline põhjendus sellele oli, et ka samast soost koos elavad inimesed vajavad õiguslikku kaitset. Ignoreeriti aga fakti (mida paljud juristid rõhutasid), et nii enne kooseluseadust, selle ajal kui ka pärast seda seadust kunagi tulevikus on alati olnud ja jääb olema võimalus inimestel reguleerida oma suhteid juriidiliselt.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Inimesed võivad ka täna notariaalselt kokku leppida, et näiteks kui Peeter jääb auto alla, siis tema nimel olev korter jääb Jürile, tema eluarmastusele. Seega probleem peitus mujal, kui lihtsalt näiliselt võrdsete võimaluste ja õiguste andmises. Sisuliselt on see seadus üks-ühele abielu vormiga, lihtsalt seaduse nimi on teine.

Miks aga see on probleemiks? Enamuse arvates (seda me muidugi näeme täpselt kevadisel referendumil, mida aga ei paista tahtvat näha punased, kes katsuvad seda takistada) ei saagi samasoolised paarid olla samad erisooliste paaridega, Ei midagi isiklikku – lihtsalt lepime sellega, et ühiskond tervikuna hindab eelkõige erisooliste abieluvormi, kus soovitavalt kasvavad ka lapsed. Kõik muud vormid – samasoolised, mitmenaisepidajad, kärgperekonnad jms – jäägu igaühe eralõbuks ja nautigu peale, kuid nad ei pea eeldama õigust abielule.

Mis puudutab aga valetamist, siis väga osade jaoks küll austatud, kui enamuse jaoks vihatud Sotsiaaldemokraadid heietasid 2014. aastal pidevalt, kuidas nad ei taha samasooliste abielu. Täna nad aga suruvad seda peale koos teiste vasakäärmuslastega Roheliste seltsimeeste kambast. Mulle väga meeldib, kui poliitikutel ja erakondadel on kindel seisukoht, mida nad kaitsevad. Isegi siis, kui mulle see ei meeldi isiklikult. Kuid need kommunistid ongi nagu ehtsad bolševikud: täna räägime sõprusest ja rahust, homme aga paneme seina äärde. Vasakäärmuslus on Eestis pead tõstmas.

Seega austatud peaminister: Eesti ühiskond ei vaja rakendusakte seadusele, mis on vastu võetud valetades ühiskonnale, lõhkudes ühiskonda ja tekitades probleeme tavalistele homodele, kes pole tahtnud ega tahagi abielluda või kooselluda samasoolisega. Nemad on lükatud hetkel rambivalgusesse vasakäärmuslaste poolt, kes näiliselt võitlevad nende õiguste eest, kuid tegelikult tekitavad korvamatut kahju.

Kuid kui me tõesti tahame teada, mida ühiskond vajab või ei vaja, siis küsime ühiskonna käest: referendumil. Kevadel saavad inimesed öelda, milliste abieluvormidega me edasi liigume tulevikus. Öelgu ühiskond siis sama ka rakendusaktide osas. Kui nüüd mõni vasakäärmuslane kukub karjuma kahte asja, et see on ühiskonna lõhestamine ja et vähemuste õiguste üle ei saa enamus otsustada, siis lugegu selle postituse esimest poolt. Selgitasin vast piisavalt arusaadavalt, kes on alustanud ühiskonna lõhkumisega ning kuidas nende vähemuste õigused on olnud juba piisavalt head ja jäävad ka olema.”

Jaak Madison, Euroopa Parlamendi saadik

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused