Jaak Madison: kui migrant ostab lennupileti Minskisse, siis ei ole see põgenikekriis

Arvamus,
- Updated
©UU
Euroopa parlamendi saadik Jaak Madison.

Europarlamendi liige Jaak Madison märgib, et Valgevene kaudu ei ürita edasi liikuda mitte põgenikud, vaid majandusmigrandid.

Madisoni sõnul ei saa teised riigid vastutust võtta, kui iraaklased majandusmigrantidena lendavad Valgevenesse ja jäävad vastu talve Valgevene metsadesse kinni. “Praegu see, mis toimub Valgevene ja Poola piiril, ei ole põgenikekriis, kui keegi ostab lennupileti Valgevenesse. Kui eesmärk on minna vaid Saksamaale, siis nad ei ole põgenikud,” rõhutas Madison.

„Ma tean, et Poola metsades ei ole talvel väga tore, olen pärit Eestist ning tean, mida see tähendab, aga Eesti, Saksa või Poola kodanikel ei ole mingit vastutust selle eest, mis praegu toimub,” ütles Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna saadik Jaak Madison.

“Ma mõistan idealismi, mis oli 30-ndatel, kui lääne-eurooplased olid väga idealistlikud Nõukogude Liidu osas. Kõik olid võrdsed: väga tore – aga nad olid naiivsed. Ja seda ma näen täna ka siin – naiivsust. Naiivseid inimesi, kes räägivad sõprusest, vabadusest ja seisavad siin käsikäes, aga tegelikkuses on meil vaja kindlaid piire, et kaitsta oma suveräänsust, oma kodanike õigusi ja turvalisust, mis on kõige olulisem. Seetõttu me peame olema Poolaga solidaarsed, nad teevad head tööd. Elagu Poola!“ sõnas Madison.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused