Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Jaak Madison: Kus nüüd on meie riigikaitses plaan B?

-
21.12.2021
Jaak Madison
© UU

“Vaadates kuidas iga päevaga nihutab ja eskaleerib Venemaa konflikti lähemale, tekib tõsiselt küsimus: kuidas Eesti sellele üldse reageerib? Mida hetkel on tegemas Eesti välisminister või kaitseminister? Naudivad jõulupühi?” arutleb Euroopa Parlamendi liige Jaak Madison (EKRE).

Madison: “Hetkel on selge üks muster: Venemaa soovib saada endale õigustust agressiooniks stiilis “tahtsime ju arutada ja kokku leppida, kuid vastikud lääne imperialistid polnud meie õilsate ettepanekutega nõus ja no mis meil nüüd ikka teha on, kui ainult minna kallale Ukrainale või Lätile või Eestile”.

Kuid praegusel hetkel oleks vaja olukorda laiemalt vaadata. NATO on üks osa meie riigikaitsestrateegiast, kuid sinna juurde on vaja ka plaane B, C ja D. Muide mäletate, kui Mart Helme siseministrina ütles, et Eestil on vaja ka plaani B-d ja madalaubalised ajakirjanikud ning ajusurnud poliitvastased teda sõimasid?

Kuna meie asukoht on nagu ta on, siis on vaja selgelt tegutseda suunas, et Eesti ja Soome töötaks riigikaitses palju lähemalt. Soomlased teavad, et nende riigikaitse tugineb ka sellele, et Eesti oleks kaitstud. Mäletatavasti Talvesõjas pommitasid venelased Helsinkit Tallinnast. Soome kaitsevõime on Euroopa parimaid ja heidutab korralikult vastast.

Eesti kaitsevõime arvestades riigi väiksust ja teisi Balti riike on samuti päris viisakas. Kuid eraldi tegutsedes pole me kumbki väga edukad. See tähendab, et Eesti ja Soome peaksid palju enam koostööd tegema riigikaitses. See on mõlema huvides.

Selles küsimuses on juhtroll meie valitsuse käes. Neid küsimusi peaks meie põhjanaabritega arutama välis- ja kaitseminister. Kuid nemad vist söövad juba jõulupraadi.”