Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Jaak Madison: NATO ei sekku Ukrainas sõjaliselt, sest kardab Venemaa tuumarelva-ähvardust

-
02.03.2022
Jaak Madison

Euroopa Parlamendi saadik Jaak Madison (EKRE) nendib, praeguseks on selge, et lääs ehk eelkõige NATO kardab Venemaa ähvardust kasutada tuumarelva, mistõttu ei julgeta kaaluda sõjalist sekkumist Ukrainas.

„Karm,“ märkis Madison. „Iapäevaselt saame küll kaasa elada ukrainlaste vastupanule, kuid samas ka kaasa tunda tsiviilisikute tapmisele ja sõjakuritegudele.“

Madison lisas, et NATO on täna valiku ees: kas peatada venelaste tegevus Ukrainas ja sellega panna lõpp agressioonile või siis edasi mõnuleda ja lasta venelastel järgmist sihtmärki valida.

„Kuid ka siis, uskuge mind, käib Venemaa välja ähvarduse kasutada tuumarelva. Kas siis kardetakse vähem tuumaähvardust? Kui me lööme nii vedelaks ähvarduse peale kasutada tuumajõudu, siis annab see vaid julgust juurde püüelda järgmise saagi järele,“ arutleb Jaak Madison.

Ta nõustub, et majandussanktsioonid on vajalikud ja see loomulikult annab hea hoobi Venemaa majanduslikule võimekusele, kuid need ei pane täna Venemaad Ukrainas taganema. Taganema paneb vaid hirm, et asi võib liiga käest minna ja tagajärjed oleksid liiga kallid.