Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Jaak Madison: Poola ja Leedu piiri ründamine tuletab meelde, et Eesti peab immigratsiooniohtu võtma tõsiselt

-
09.11.2021
Jaak Madison
© UU

Poola ja Leedu riiklik suveräänsus on rünnaku all. Sajad immigrandid jooksevad Poola piirile tormi, et ületada vaenulikult iseseisva riigi piir. Iseseisev otsustusvõime piiride osas on üks omariikluse sümbolitest. See võimaldab täita ühte kõige olulisemat riigi ülesannet, milleks on enda kodanike kaitse, millega on EL seoses rändekriisiga ebaõnnestunud.

2015. aasta migrandikriis saatis selge sõnumi, et Euroopa on nõrk ja piire ei olda valmis kaitsma. Lasti ilma igasuguse kontrollita sisse isikuid, kelle kohta ei teatud midagi. Terroriaktid ja kuritegevuse kasv ei andnud ennast kaua oodata. Samuti kadusid paljudel eurooplastel roosad prillid eest ning lahkhelid suurenesid liidu sees, mis jätsid sügavaid arme.

Putin ja Łukašenka teavad täpselt, et migranditulvadega saab õõnestada Euroopa Liidu ühtsust. EL-i humanitaarseid kaalutusi näevad nemad nõrkustena, mida ära kasutada. Käesoleva olukorra oleme me ise võimaldanud rändekriisi ja Türgi presidendi Erdoğani näitel, kellele on Euroopa Liit maksnud rohkem kui 6 miljardit, et ta migranditulvad tagasi hoiaks. Ning tasub vaid Erdoğanil ähvardata nende EL-i poole saatmisest, kui juba rahalaevad tulevad ning lubatakse edasi tegutseda, et Türgist saaks Euroopa Liidu liikmesriik.

Seda olukorda on näinud Łukašenka juba pikka aega pealt ja ootab nõrgalt Euroopalt samasuguseid stiimuleid Valgevenele. Ma usun, et ta ei eksi, kui väidan, et piiril annab EL enne alla kui Valgevene, et neid „vaeseid sõjapõgenikke“ aidata, kes maksid tuhandeid eurosid, et Valgevenesse lennata ja nüüd kisavad „Germany“ Poola piiril. Oleme ise selle olukorra tekkele kaasa aidanud.

Euroopa nõrkus võimaldab vaenulikel diktaatoritel immigrantidega survestada Euroopa Liitu, et ta teeks neile sobivaid otsuseid. Paar aastat tagasi oli mõeldamatu, et ka Balti riigid nagu Läti ja Leedu oleksid immigratsiooni surve all. Migratsiooni ohtudest rääkimine oli “populism ja inimeste hirmutamine”.

Nüüd, kui hädaoht Eestile lähemal, loodan, et võtame seda teemat tõsiselt ja ei unusta ära, et ka meil jälgib huviga teisepool piiri vaenulik riik, kes otsib viise, kuidas meid nõrgestada ja mõjutada. Lisaks sellele annab naaberriigile hea motivatsiooni Eestit proovile panna ka meie enda nõrgad ja otsustusvõimetud ministrid, eesotsas saamatu peaministriga.

Jaak Madison
Euroopa Parlamendi saadik