Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Jaak Madison: Terviseamet valetas ja Euroopa Liit on viimane, kellele loota

-
23.03.2020
Jaak Madison
© Uued Uudised

EKRE saadik Euroopa Parlamendis Jaak Madison on üks neist, kes lausub tulist kurja Terviseameti aadressil praeguse pandeemias.

Jaak Madisson kirjutab ühismeedias: „Helistasin meie Läti sõpruspartei peasekretärile, kellelt uurisin olukorra kohta Lätis ning seda, kuidas nemad on ostmas isikukaitsevahendeid ehk eelkõige kaitsemaske ja -kindaid. Sain teada, et ka neil on suur nappus ning lähipäevil peaks saabuma tellimus Hiinast.

Üleeile varahommikul jõudis suur osa kaitsemaske ja -kindaid Leetu. Alles eile või üleeile tõid nii Tšehhi kui Belgia kaitsevarustust oma lennukitega Hiinast. Sealt, kust on võimalik ja saab kiiresti.

Mida teevad aga meie omad? Ma vihastasin end taas roheliseks, kui lugesin just lugupeetud pr Jürilo, Terviseameti juhi intervjuu-pressikonverentsi kokkuvõtet. Põhiline väide oli see, et me loodame, et tellimused jõuavad kohale, kuid kindel ei saa olla. Samuti olevat me liitunud Euroopa Liidu ühishankega veebruaris ja “ootame alles tulemusi”.

Vaadake, lugupeetavad, Euroopa Liit on praegu viimane asi, millele loota saab. Euroopa Liit on väga tähtis ja oluline enda arvates siis, kui pole kriisi ja on hea kirjutada riikidele ette reegleid, kuid reaalse probleemi korral kukub see kaardimajake kokku. Just nagu praegu.

Terviseamet ja selle väga pädev juht väitsid alles veebruari lõpus, et meil pole põhjust muretseda ning kõik on korralikult ette valmistatud. Täna on selge, et nad valetasid. Haiglatest tuleb info, et kaitsevahendeid on heal juhul nädalaks kuni kaheks.

Praegu on see hetk, kus tuleb langetada ka raskeid otsuseid ja vahetada välja inimesed, kes ei suuda kriisi olukorraks ette valmistuda, ei suuda tagada organisatsiooni eesmärgipärane töö ning kukuvad oma ülesannetes läbi, mis võivad kaasa tuua inimsurmad.

Hetkel on vaja viivitamatult eriolukorra juhil, peaminister Jüri Ratasel võtta vastu konkreetsed otsused, milleks üheks on Terviseameti peadirektori pr Jürilo ametist vabastamine. Võimalik, et ka sotsiaalminister hr Tanel Kiik peaks olema poliitiline vastutaja, et tema juhitud (nii palju kui ta seda juhib muidugi kantsleri asemel) ministeeriumi alluvuses oleva Terviseameti juht on valetanud, vastutav otseselt Saaremaal puhkenud epideemia pärast ning on totaalselt ebapädev isikukaitsevahendite hankimisel.

Järgmiseks on vaja ametisse panna inimene, kes suudab kiirelt, adekvaatselt ja külma närviga reageerida kriisiolukorras vajadustele. Esimeseks ülesandeks on aga kas või Antarktikast kaitsevahendite toomine ning seda kas või oma jalgratta pakiraamil. Mõistlikumad riigid teevad seda muidugi riigi poolt organiseeritud lennutranspordiga ja riikidest, kust on võimalik kiiresti saada – näiteks Hiinast.“