Jaak Madison: Terviseamet valetas ja Euroopa Liit on viimane, kellele loota

Arvamus, Repliik,
- Updated
Jaak Madison

EKRE saadik Euroopa Parlamendis Jaak Madison on üks neist, kes lausub tulist kurja Terviseameti aadressil praeguse pandeemias.

Jaak Madisson kirjutab ühismeedias: „Helistasin meie Läti sõpruspartei peasekretärile, kellelt uurisin olukorra kohta Lätis ning seda, kuidas nemad on ostmas isikukaitsevahendeid ehk eelkõige kaitsemaske ja -kindaid. Sain teada, et ka neil on suur nappus ning lähipäevil peaks saabuma tellimus Hiinast.

Üleeile varahommikul jõudis suur osa kaitsemaske ja -kindaid Leetu. Alles eile või üleeile tõid nii Tšehhi kui Belgia kaitsevarustust oma lennukitega Hiinast. Sealt, kust on võimalik ja saab kiiresti.

Mida teevad aga meie omad? Ma vihastasin end taas roheliseks, kui lugesin just lugupeetud pr Jürilo, Terviseameti juhi intervjuu-pressikonverentsi kokkuvõtet. Põhiline väide oli see, et me loodame, et tellimused jõuavad kohale, kuid kindel ei saa olla. Samuti olevat me liitunud Euroopa Liidu ühishankega veebruaris ja “ootame alles tulemusi”.

Vaadake, lugupeetavad, Euroopa Liit on praegu viimane asi, millele loota saab. Euroopa Liit on väga tähtis ja oluline enda arvates siis, kui pole kriisi ja on hea kirjutada riikidele ette reegleid, kuid reaalse probleemi korral kukub see kaardimajake kokku. Just nagu praegu.

Terviseamet ja selle väga pädev juht väitsid alles veebruari lõpus, et meil pole põhjust muretseda ning kõik on korralikult ette valmistatud. Täna on selge, et nad valetasid. Haiglatest tuleb info, et kaitsevahendeid on heal juhul nädalaks kuni kaheks.

Praegu on see hetk, kus tuleb langetada ka raskeid otsuseid ja vahetada välja inimesed, kes ei suuda kriisi olukorraks ette valmistuda, ei suuda tagada organisatsiooni eesmärgipärane töö ning kukuvad oma ülesannetes läbi, mis võivad kaasa tuua inimsurmad.

Hetkel on vaja viivitamatult eriolukorra juhil, peaminister Jüri Ratasel võtta vastu konkreetsed otsused, milleks üheks on Terviseameti peadirektori pr Jürilo ametist vabastamine. Võimalik, et ka sotsiaalminister hr Tanel Kiik peaks olema poliitiline vastutaja, et tema juhitud (nii palju kui ta seda juhib muidugi kantsleri asemel) ministeeriumi alluvuses oleva Terviseameti juht on valetanud, vastutav otseselt Saaremaal puhkenud epideemia pärast ning on totaalselt ebapädev isikukaitsevahendite hankimisel.

Järgmiseks on vaja ametisse panna inimene, kes suudab kiirelt, adekvaatselt ja külma närviga reageerida kriisiolukorras vajadustele. Esimeseks ülesandeks on aga kas või Antarktikast kaitsevahendite toomine ning seda kas või oma jalgratta pakiraamil. Mõistlikumad riigid teevad seda muidugi riigi poolt organiseeritud lennutranspordiga ja riikidest, kust on võimalik kiiresti saada – näiteks Hiinast.“

Kommentaarid

8 commentsOn Jaak Madison: Terviseamet valetas ja Euroopa Liit on viimane, kellele loota

 • Avatar

  Numminen esitab seal küsimuse, et kas tema ministrina saaks inimesi vallandada, kui see temale ei meeldi. Huvitav tegelane! Ise mõtleb omale küsimuse välja. Jutt ei ole ju meeldimises, vaid tööga mitte hakkamasaamises. Kas keegi kujutab ette, kui Mart Helme seadusevastaselt kellegile raha jagaks. Igatahes Sotsmin vajaks tugevamat juhti ja üldsegi pole paha pooled juhid välja vahetada, eesotsas Priskega

 • Avatar

  Olen ka seda meelt, et näpuga näitamine hetkeolukorras ei ole otstarbekas, vaja on tegutseda! Terviseamet tõepoolest on tõestanud oma mõttetust ja siin tuleb kohe ja kiiresti radikaalselt sekkuda, sest olukord ei parane vaid läheb hullemaks. Olen kindel, et ametis on tarku ja ettenägelikke spetsialiste, sellepärast tulebki pea ära vahetada, olgu see siis ministri või kantsleri pea, et spetsialistid saaksid otsustamise juurde.
  Teiseks, kui Soome pani kinni töötajate pendli, mis on tegelikult õige, siis Eesti pool peaks kinni panema ka meditsiinitöötajate pendli. Kas jäävad või lähevad, otsustagu. See oleks minu arust ainuõige tegu ka Eesti valitsuse poolt.

  • Avatar

   See erandite tegemine paneb mõtlema-kas Soome tegeleb kasti süsteemi loomisega?

 • Avatar

  Pagana tarkpead jätke hr kiik rahule kõik teevad oma tööd kuis jaksavad. Vot see hr madison on küll õige mees nüüd hakkata oma nina üles tõstma. Häbi olgu teil kõigil.

 • Avatar

  Me ju näeme millega tegeletakse …president läheb näiteks rahva vastu kohtusse et mitte rahasi inimestele pensionisamba näol mitte kätte anda. Kes ei sure need surevad nälga!

 • Avatar

  18.07.2017 ütleb Merike Jürilo:„Terviseameti tähelepanu peab olema tervishoiuteenuste kvaliteedil, terviseohtude riskianalüüsil, nakkushaiguste ennetamisel ja tõrjel ning kriisideks valmisolekul. Oluline, et oleme usaldusväärne partner, oskame informatsiooni ja tagasisidet kasutada nii ennetuses, järelevalve sihistamises kui teenuste kvaliteedi hindamisel. Pikemas perspektiivis püüame suunas, kus erinevatel osalistel oleks võimalus ise aktiivselt teenuste parendamisel ja kvaliteedi hoidmisel silma peal hoida läbi kokku lepitud regulaarse enesehindamise süsteemi .“
  SELLE AMETNIKU PANI PUKKI SOTS OSSINOVSKI- seega tegemist on SOTSIST AMETNIKUGA, kelle puhul on tekkinud KAHTLUS pahatahtlikus tegevuses EV VALITSUSE VASTU TEGUTSEMISES! Jüri Ratas- võtke meetmed tarvitusele!!!!

 • Avatar

  Olin kuni eilse päevani arvamusel, et tänases olukorras ei ole mõtet näpuga hakkata näitama, kes mida on valesti teinud, aga mida päev edasi seda rohkem olen ma seda meelt, et saamatud ametnikud tuleb kiiremas korras eemaldada kriisi olukorra juhtimiselt. Neid Terviseameti tegelaste apsakaid ei saa ju hetkel taluda, olukord on ju totaalses kriisis!
  Just lugesin uudist, et isikukaitsevahendeid jätkub haiglatele ainult selle nädala lõpuks!!! kordan selle nädala lõpuks ja lisa pole kuskilt hetkel tulemas
  Mis toimub? Kas Kiik ministrina ikka saab aru mis olukord riigis täna on? Tervishoiu asutustes puuduvad isikukaitse vahendid? Kaks kuud tagasi VALETASID Terviseameti ametnikud valitsusel otse näkku ju, et KÕIK ON KONTROLLI ALL! ja nüüd?
  Ka Kiik hakkaku endal uut ametit vaatama, see noormees ei saa enda tööülesannetega ju üldse hakkama!
  Punkt

 • Avatar

  Sotsiaalminister Kiik tegeles pseudoteemadega nagu pedede reklaamkampaania rahastamine meie kõigi ühisest rahakotist. See koroonaviiruse kriis on nüüdseks kõigile tõestanud, et niinimetatud sotsliberite multikulti pseudoteemad on vaid tegelike probleemide kinni mätsimiseks mõeldud asendustegevus. Nüüd on bussipeatuste ootepaviljonide klaasist seintele kleebitud järjekordsed pseudoteemalised reklaamid kiilakatest naistest, kes määratlevad endid mitte naisena. Kuidas on võimalik, et mingid veidrikud lihtsalt virutavad meile avalikus ruumis oma ideoloogilise plakatiga vastu pead?

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused