Jaak Madison: vasakpoolne väljaanne pole autoriteet, mis peaks majanduslikke nõuandeid jagama

Arvamus,
©UU
Jaak Madison

Euroopa Parlamendi saadik Jaak Madison soovitab Eesti Päevalehele hoiduda anonüümses juhtkirjas asjatundmatuid majandusõpetusi jagamast.

“Tänane Päevaleht ütleb oma juhtkirjas, et rahandusministri majanduspakett olevat vigane ja aeglane. Mulle kohe meenus vana ütlus, et kui taksojuhid hakkavad aktsiaid ostma, siis on asi majanduses hapu. See ütlus on muidugi vahel ülekohtune taksojuhtide suhtes, kuid mõte on siiski sama.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kas tõesti arvab üks kollane väljaanne, et nende juhtkirja järgi peaks hakkama valitsused ja ministeeriumid oma majanduspoliitikat kujundama? Tõsiselt? Ehk saab hoopis siin tuua sama võrdluse, et kui anonüümsed ajakirjanikud läbi juhtkirjade hakkavad majanduspoliitikat õpetama, siis on midagi ikka väga mäda?

Mina ei ole majandusekspert. Küll aga olen ma olnud viimased mitmed aasta väikeinvestor, Riigikogus seotud riigieelarveliste küsimustega ja jälginud keskmisest hoolikamalt arenguid majanduses, mis eeldatavasti loovad mingi aluse arusaamiseks majanduse toimimisest. Kas tõesti on see olemas ühel kollasel ja selgelt vasakule kalduval ajalehel?

Ideed, mida nad kritiseerisid, olid siis aktsiiside langetus ja II pensionisambasse sissemaksete tegemise peatamine. Esimesed pidid võtma väga suure osa laekuvast maksutulust ja teine pidi lihtsalt rumal idee olema, kuna aktsiaturud niikuinii tõusevad varsti uuesti.

Esmapilgul tundub nagu tõsi olevat, kuid nad unustavad ära kõige olulisemad eesmärgid:

1) Aktiisilangetused (elektri ja kütuse) on pikaajalise majanduslanguse pehmendamiseks ja sisetarbimise säilitamiseks ning hoidmiseks.

2) II pensionisammas ideaalis läheb vabatahtlikuks (kui kodanik Kaljulaid oma tööd lõpuks ka teeb), mis tekitaks võimaluse oma raha välja võtta.

Väikeinvestoril on praegu kuldne aeg aktsiaid osta (tõsiselt), kuid kui küsimuse all on riigi majanduse terviklik toimine ja püsimine, siis II samba olukord on sekundaarne. Riigi esimene ülesanne kriisi olukorras ei peagi olema kolossaalsete summadega sissemaksete jätkamine, kui see järgmise kriisi ajal põleb heleda leegiga. Nagu täna.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused