Jaak Valge: Miks EKRE ei toeta Kersti Kaljulaidi? Ta ei kanna eestlastele olulisi väärtusi

Arvamus,
©Scanpix
Kersti Kaljulaid

Kersti Kaljulaid on Kantar Emori küsitluse järgi kõige populaarsem presidendikandidaat. Võidakse küsida, kas EKRE, kes pooldab presidendi otsevalimist, peaks hakkama toetama Kersti Kaljulaidi.

Tegelikult ei tähenda Kersti Kaljulaidile toetust näitava uuringu tulemused kuigivõrd seda, et Kaljulaid saaks otsevalimistel presidendiks. Uuringu tulemuste ja võimalike otsevalimise tulemuste seos on nõrk.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Otsevalimised tähendavad kandidaatide kampaaniaid, nende debatte, oma seisukohtade kaitsmist, kodanike võimalust eri seisukohti võrrelda, mille tulemusena kujuneks eelistatud kandidaat. Uuringu tulemused kajastavad paljuski seda, kes on niiöelda pildil ja kelle nimega on kodanikud harjunud presidenti seostama ning võiks arvata, et ükspuha kes oleks parasjagu presidenditoolil, ikka oleks seesama isik ka uuringu kohaselt järgmiste presidendivalimiste favoriit. Kui praegu oleks president Henn Põlluaas, eelistataks teda.

Teiseks, Kersti Kaljulaid ei kanna neid väärtusi, mis teeksid temast kogu rahva presidendi. Ta ei jaga Eesti ühiskonna enamuse ootusi nii rahvusriigi tugevdamise, immigratsiooni piiramise, presidendi otsevalimise, rahvahääletuste tihedama kasutamise jms osas.

Kolmandaks, vähe sellest, et ta neid ühiskonna enamuse väärtusi ei jaga, ta ei ole suutnud sellest üle olla ning end positsioneerida Eesti kui terviku presidendina, edendades varjamatult vaid ühe ning väiksema ühiskonna osa eelistusi – vasakliberaalset globalistlikku agendat. Seega ei ole ta täita ühiskonna ühendaja rolli, vaid on ühiskonda lõhestanud.

Neljandaks, Kaljulaid on näidanud oma välispoliitilist küündimatust paljude arusaamatute sammudega, nagu näiteks visiidid Venemaale ja Afganistani, millega on kaasnenud naeruväärsed avaldused. Meil pole mingit alust arvata, et uuel presidendiajal käituks ta väärikamalt. Vastupidi.

Jaak Valge
Riigikogu liige (EKRE), ajaloolane

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused