Jaak Valge: “Riigikogu liikmed on statistid suures riigi masinavärgis, mille liikumise põhisuunda kujundab peamiselt ametnikkond”

Arvamus, Intervjuu,
- Updated
©UU
Jaak Valge, ajaloolane ja poliitik.

Riigikogu liige Jaak Valge (EKRE) rääkis intervjuus portaalile Objektiiv, et Riigikogu liikmed on tegelikult statisti rollis ning riigiaparaadi toimimise suunitluse määrab pigem ametnikkond.

„Demokraatia ei tähenda seda, et tohime otsuseid teha ainult vasakliberaalse poliitika raamides, vaid seda, et tohime ühtviisi valida nii vasakliberaalsete, rahvuskonservatiivsete kui sotsialistlike poliitikameetmete vahel. Loetagu arutlusi, mida põhiseaduse koostajad pidasid, ning näidaku meile, et nad soovisid meile pärandada süsteemi, kus võim teostaks ainult vasakliberaalset poliitikat,“ rääkis Valge.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ta peab vajalikuks teha muudatusi: „Kõige olulisem ja efektiivsem on muuta põhiseadust nii, et kodanikel oleks võimalik algatada siduvaid rahvahääletusi kõikidel teemadel, paar erandit välja arvatud. Referendumil ei tuleks vastu võtta riigi eelarvet ega otsustada erakorralise seisukorra kehtestamist ega lõpetamist, samuti sõja kuulutamist ja lõpetamist.“

Ta lisas, et ka rahvaesindajad saavad samuti oma arengukavadesse arvamusi avaldada, nagu kodanikuaktivistid, aga arvesse võtma neid ei pea. 2014. aastal vastuvõetud seaduse kohaselt arengukavad riigikogu heakskiitu ei vaja. Nii juhib ametnikkond tema sõnul iseennast ja kaudselt ka parlamenti.

Ta tõi näite, et eelmise parlamendikoosseisu statistika kohaselt on Riigikogu ise algatanud vaid 10% menetluses olnud eelnõudest.

Oma Riigikogu töökogemusele toetudes ütles Valge, et kõige olulisemaks ja ootamatumaks järelduseks ja ühtlasi kitsaskohaks ongi see, et nad oleme küll väga suure kampaaniakäraga valitud rahvaesindajad, kelle tegevust ühiskond hoolega jälgib, aga tegelikult statistid suures riigi masinavärgis, mille liikumise põhisuunda kujundab peamiselt ametnikkond. Mis ei tähenda siiski, et Riigikogu liikmel tööd ei ole.

Loe lähemalt:

https://objektiiv.ee/jaak-valge-intervjuus-objektiivile-paraku-on-riigikogu-liikmed-statistid-suures-masinavargis/

5 commentsOn Jaak Valge: “Riigikogu liikmed on statistid suures riigi masinavärgis, mille liikumise põhisuunda kujundab peamiselt ametnikkond”

  • Avatar

    Seda juttu/ pealkirja on õudne… ja kurjakuulutav lugeda…!!!

    Ehk siis et – lugu on tõsisemast tõsisem…

  • Avatar

    Tänane olukord hakkab tasapisi muutuma revolutsiooniliseks, ainult et lõhe ei jookse enam varanduslike suhete pinnalt. Täna on ühel pool rahvas, nii tööandjad kui töövõtjad ja teisel pool totaalselt korrumpeerunud ning totalitaarrežiimile omaselt ülepaisutatud ametnikkond ehk riigiaadel. Neid pole keegi valinud aga ometigi on neil ebaproportsionaalselt suur võim riigi toimimise üle ning kahjuks alluvad kõik parteid nende tihtilugu seadusevastasele diktaadile, kes suuremal, kes vähemal määral. Me näeme päevast päeva kuidas rikutakse seadusi ja irvitatakse rahva õigustunde üle, riigiaadel on karistamatusetundest hullunud ning lõppu ei paista. Sellises olukorras ei ole ime kui teatud osa inimesi lihtsalt pettub nn. “demokraatlikes meetodites” ja püüab talupõjamõistuse ning rammu abil korda looma hakata. Riigiaadel on unustanud, et ka nemad ei ole mingid ülimad olendid vaid lihast ja verest inimesed nagu see “pööbel” mille üle nad ebajumalatena valitsevad. Tasuks ehk lõpuks mõtlema hakata?

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused