Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Jaak Valge: ÜRO pagulasameti etteheited on arusaamatud, Eesti jaoks on Ukraina põgenikke siin liigagi palju

-
25.08.2022
ÜRO pagulasamet on tänases maailmas destruktiivne moodustis, millel riigid ei tohiks lasta endale pähe istuda.
© Scanpix

EKRE Riigikogu saadik Jaak Valge leiab, et ÜRO pagulasameti väidetavad etteheited Eestile on Delfi esitatuna arusaamatud ja meie riik on neid oma rahvaarvuga võrreldes pigem ohtlikult palju ja kontrollimatult siia lubanud.

“ÜRO pagulasameti (UNCHR) esindaja Põhja- ja Baltimaades Henrik M. Nordentoft teatas, et Eesti põgenikepoliitika on võtnud murettekitava suuna.

Mure põhjuse on Nordentoft saladusse jätnud, aga julgen arvata, et mitte minuga samadel põhjustel. UNCHR veebilehe Ukraine Refugee Situation erinevate riikide kohta esitatud andmete kohaselt oli augusti keskpaiga seisuga piiri ületades Eestisse jäämist deklareerinud 50 491 Ukrainast tulnud isikut. Seega 3,8% Eesti püsirahvastikust.

Kuid teame, et alates 25. maist kajastavad need andmed ainult neid, kes tulid Eestisse Venemaalt. Neid, kes tulid Läti kaudu ja mujalt, enam ei registreerita ja nende arvu teada ei ole, aga mõni tuhat peaks kindlasti olema. Nii oleks Eesti põgenike suhtarvu poolest maailma riikide esikolmikus koos Ungari ja Tšehhiga, aga võib-olla ka esimene, kuna ma ei tea, kui täpselt Ungaris-Tšehhis registreerimine toimub. Igatahes on Eestis suhtarvudes kordi rohkem Ukraina põgenikke, kui jõukates lääneriikides, kus suudetaks neile ka paremad tingimused tagada.

Ajutise kaitse saamiseks on meil registreerinud 33 tuhat põgenikku, neist töötukassa andmetel end töötuks registreerinud 5300. Terviseameti andmetel on HIV viiruse kandjaid esimesel poolaastal registreeritud rohkem, kui terve eelmise aasta jooksul (vastavalt 127 ja 125). See tähendab, kasv on olnud kahekordne.”